Wyszukaj Użytkownik
Zadzwoń i zamów: (58) 746 37 97

Subskrypcja

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

Wpisz swój adres e-mail!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

Polecany produkt:

Lodówka turystyczna Berdsen Icemax 27 litrów tryb ECO
215,00 zł
189,00 zł
Sklep z basenami

Twój dostawca letniej rozrywki!

Baseny ogrodowe to nasza specjalność! Sklep internetowy dmuchane.pl istnieje na rynku od 2006r. Jako pierwsi wprowadziliśmy do sprzedaży kompletne zestawy basenowe, w których oferujemy specjalnie dobrane akcesoria do konkretnego modelu basenu. W naszej ofercie znajduje się ponad 800 artykułów marek Intex i Bestway, szczególnie polecamy Baseny Intex oraz Baseny Bestway, co daje największy wybór basenów i artykułów dmuchanych w Polsce!

Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty i gwarantujemy szybką dostawę kurierską w każde miejsce w kraju lub odbiór osobisty w Gdyni. Kupując u nas swój basen ogrodowy lub materac masz pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji. Jeśli prowadzisz własną działalność handlową, zapraszamy do współpracy i zakupów hurtowych.

Zaufane opinie
Połączenie szyfrowane SSL

Chemia w skrócie: chlor czy tlen?

Poradnik baseny ogrodowe

Chemia basenowa w skrócie: chlor czy tlen?


Beseny ogrodowe dmuchane

METODA CHLOROWA

Wybierz: Tabletki Multifunkcyjne, Chemochlor T Granulat 65, Chemochlor T Tabletki 20g

Użyj: zależnie od preparatu 5multitab/10m3wody, 35g/10m3 wody, 2tab/10m3 wody

Zasada działania: Chlor jest najpowszechniejszym i najskuteczniejszym środkiem pielęgnacyjnym do wody basenowej. Jego działanie jest silnie bakteriobójcze. We wszystkich preparatach połączono go z substancjami nośnymi i stabilizatorami, tworząc tabletki lub granulat. W procesie dezynfekcji chlor powoli uwalnia się z kompleksu i jako substancja aktywna zabija bakterie obecne w wodzie.

Kolejne dawki środka dezynfekcyjnego spowodują wzrost stężenia substancji nośnikowych, co w konsekwencji bardzo spowolni uwalnianie chloru z preparatu. Aby temu zapobiec, pamiętaj, aby raz w tygodniu wymienić przynajmniej 3% całej wody basenowej.

METODA TLENOWA

Wybierz: Aktywny tlen w tabletkach 20g + Aquablanc A

Użyj: 5 -10tab/15m3 wody + 400ml /15m3 wody

Zasada działania: Działanie tlenu jest podobne do chloru, ale uzdatnianie wody przebiega mniej radykalnie. Sam tlen nie wystarcza, by skutecznie pozbyć się alg – sprawców zielonego koloru wody. Łącznie z aktywnym tlenem w tabletkach zaleca się stosowanie Aquablanc A.

Metoda tlenowa to szybki i bezwonny proces uzdatniania wody. Jest przyjazna dla osób uczulonych na chlor.

PROBLEM Z ZIELONĄ WODĄ ROZWIĄZANY

Za zielony kolor wody odpowiedzialne są algi, którym do rozmnażania wystarczy kilka godzin. Z nieorganicznych związków zawartych w wodzie budują organiczne, które są źródłem zanieczyszczeń. To one są odpowiedzialne za śliską warstwę osadu na dnie i ścianach basenu. Samo chlorowanie może nie wystarczyć, by całkowicie zwalczyć glony, choć na początku możemy zaobserwować pozytywne działanie Chemochloru. Z czasem algi uodparniają się na chlor i wtedy należy użyć preparatu Alba, samodzielnie lub z innymi środkami chemicznymi. To produkt bez smaku i zapachu, którego podstawowe dozowanie to 100ml/ 10m3 wody.

MINIMALIZACJA ZMĘTNIEŃ

Podczas przygotowywania wody do kąpieli ważne jest usunięcie także tych cząstek, które są dokładnie rozpuszczone w wodzie, czyli soli, kwasów, zasad, aminokwasów i mocznika, widocznych jako zmętnienie wody. Doskonałym środkiem w utrzymaniu przejrzystej i krystalicznie czystej wody jest Flockfix. Preparat ułatwia łączenie się zanieczyszczeń w większe skupiska, które mogą być wyłapywane przez filtr w pompie. Większe zanieczyszczenia, osadzające się na dnie zbiornika należy usunąć odkurzaczem, który podłączamy do pompy.

PAMIĘTAJ O MIERZENIU pH wody!

Beseny ogrodowe dmuchane

Warunkiem prawidłowej pielęgnacji wody basenowej jest utrzymanie pH na odpowiednim poziomie 7,0 – 7,4. W takim przedziale skuteczność środków dezynfekcyjnych jest największa.

  • pH zbyt niskie - korozja metali, atak na tynkowane fugi, pogorszenie flokowania;

  • pH zbyt wysokie - swędzenie skóry, zmniejszenie działania dezynfekcji, pogorszenie flokowania, osady wapienne;

Do podnoszenia lub obniżania pH służą odpowiednio preparaty Chemochlor pH plus i Chemochlor pH minus.

Uwaga na koniec.

Chemię w tabletkach dozujemy tylko za pomocą dozownika lub skimmera! Wrzucona bezpośrednio do basenu grozi odbarwieniem ścianek i dna zbiornika.

Pełną ofertę środków do pielęgnacji Twojego basenu ogrodowego znajdziesz w naszym sklepie, zapraszamy.

Wszelkie prawa do używania, kopiowania i rozpowszechniania tekstu należą do Global Income s.c. Krzysztof Podbielski, Dariusz Celejewski i podlega przepisom ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie powyższego artykułu w całości lub części oraz wykorzystanie grafik naszego autorstwa zamieszczanych na portalu dmuchane.pl bez pisemnej  zgody Global Income s.c Krzysztof Podbielski, Dariusz Celejewski jest zabronione.

Zapisz