0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Stół do piłkarzyków

Filtry
Stół do gry w piłkarzyki NS-435
59,90 zł
Klasyczne piłkarzyki w wersji mobilnej! Kto nie zna tej kultowej gry? Starannie wykonany model NS­435 pozwoli Ci rozegrać piłkarski mecz w każdej chwili, w każdym miejscu i w każdą pogodę. Mocna, solidna obudowa i wygodne uchwyty pozwolą Ci na najbardziej wymyślne manewry. Zaproś kolegę do gry i pokaż, na czym polega piłka nożna!

Stoły do piłkarzyków

Piłkarzyki, trambambula, futbol stołowy, piłka stołowa – to wszystko nazwy tej samej, popularnej gry. Często można ją napotkać w barach – ale gdy akurat nie mamy możliwości pójść do takiego, czy nie moglibyśmy pograć w nią i w domu?

Nie potrzeba baru, nie potrzeba większych spotkań towarzyskich. Wystarczą osoby z rodziny i sportowe emocje zapewnione! Stół do piłkarzyków spokojnie zapewni nam porządną dawkę ruchu w czterech ścianach, a możemy mieć go zawsze pod ręką.

Dla przyjaciół i dla rodziny

Piłkarzyki to sport, w którym może się sprawdzić każdy, bez względu na wiek czy płeć i nie wymagająca szczególnych warunków fizycznych – wystarczy, że gracz dosięga do uchwytów, widzi, co dzieje się na boisku i ma odrobinę siły oraz refleksu. Ta gra znakomicie zabija czas, gdy siedzimy zamknięci w domu, ale jeszcze lepiej urozmaica imprezy z przyjaciółmi. Pozwala wspólne spędzić wieczór rodzinie, odrywając ją od telewizora czy komputera. Gra mocno angażuje, sportowe emocje są więc gwarantowane. Stoły do piłkarzyków to sposób na świetną zabawę oraz na trochę ruchu, którego nie zawsze możemy zaznać poza domem. Czasem nawet nie zauważymy, jak nad stołem minęło nam parę godzin.

Elementy stołu do gry

Jak sama nazwa wskazuje, piłkarzyki są grą towarzyską imitującą mecz prawdziwej piłki nożnej. Mogą w nią grać dwie lub cztery osoby. Wymiary pola do gry różnią się nieznacznie, zależnie od modelu stołu, ale jego długość zazwyczaj mieści się w przedziale 100-120 cm przy szerokości ok. 70 cm. Chyba że mówimy o wygodnej, mobilnej wersji, którą możemy zabrać w podróż, będącej miniaturą dużego stołu. Piłką poruszamy przy pomocy figurek „zawodników”, ci zaś umieszczeni są szeregowo na tak zwanych grillach, czyli metalowych, przesuwanych prętach, luźno umocowanych w obudowie. Uchwyty grillów obu drużyn znajdują się po przeciwnych stronach stołu (po cztery z każdej), a zespoły różnią się kolorami. Boisko, podobnie jak w prawdziwym futbolu, podzielone jest na trzy strefy – obrony, pomocy i ataku plus bramka. Różne stoły do piłkarzyków mogą mieć odmienne systemy ustawienia zawodników w poszczególnych strefach pola.

Zasady rozgrywki

Grille z zawodnikami można popychać i ciągnąć w celu odbicia lub zatrzymania piłki, a strzał umożliwia energiczne obracanie grilla – obrócona figurka „kopie” wówczas piłkę. Celem gry jest oczywiście strzelenie przeciwnikowi jak największej liczby goli i obrona własnej bramki przed ich utratą. Grę rozpoczyna się w strefie pomocy, w której zazwyczaj znajduje się też największa liczba zawodników. W strefie obrony trzeba zablokować strzał przeciwnika i odepchnąć piłkę w kierunku własnej strefy ataku, w tej zaś należy oddawać strzały na bramkę (choć oczywiście można tego próbować z każdego punktu na polu). W każdej natomiast strefie staramy się uniemożliwić przeciwnikowi przejście do kolejnej. Zasady są więc dziecinnie proste – i dlatego jest to dobra gra również do zabaw z dziećmi.

Wspomaganie rozwoju dziecka

Futbol stołowy może całkiem nieźle posłużyć do wspomagania rozwoju dziecka na kilku płaszczyznach. Ponieważ piłeczka potrafi osiągać na boisku znaczne prędkości, gra ćwiczy refleks, spostrzegawczość, zręczność oraz szybkość. Sprzyja rozwojowi koordynacji ruchowej, postrzegania oraz błyskawicznej analizy – wymaga bowiem przewidywania ruchów przeciwnika i szybkich reakcji na zmiany sytuacji. Z czasem w graczu wyrabia się precyzja ruchów; umiejętność skierowania piłki w zaplanowanym kierunku, właściwy dobór siły uderzenia itp. Przy pomocy piłkarzyków można ponadto wpoić dziecku zasady fair play i nauczyć je zdrowej rywalizacji, a także – gdy gra się w cztery osoby – współpracy w zespole.

Jak zaczęła się ta historia?

Za wynalazcę gry uważany jest urodzony w 1881 roku Francuz Lucien Rosengart, który stworzył konstrukcję pierwszego w Europie stołu do trambambuli. Na podstawie jego projektu szwajcarska firma Kicker z Genewy zbudowała pierwszy model stolika. Stoły do piłkarzyków produkowane przez tę firmę stały się ponoć tak popularne w Szwajcarii, Niemczech i Belgii, że słowo „kicker” stało się jednym z określeń na futbol stołowy. Pierwszy patent na stół do tej gry miał otrzymać w 1937 roku niejaki Alejandro Finisterre. Od owych czasów gra systematycznie zyskiwała na popularności – z czasem dorobiła się nawet zawodowych graczy.

Gra na poważnie

W 2002 powstała Międzynarodowa Federacja Futbolu Stołowego (International Table Soccer Federation, w skrócie ITSF). Za swoje zadanie przyjęła promocję piłki stołowej jako dyscypliny sportowej, regulowanie zasad współzawodnictwa sportowego (ustalenie uniwersalnych przepisów i zasad turniejowych). Podjęła też starania o wpisanie futbolu stołowego na listę MKOL. Kilka lat później, w 2009 roku, powstał również Polski Związek Futbolu Stołowego. Zrzesza on kluby piłki stołowej działające w poszczególnych województwach i zajmuje się popularyzacją piłkarzyków jako sportu w Polsce, a także stara się o ich wpisanie na listę sportów ministerstwa sportu.

Wystarczy stół rekreacyjny

Ci, których umiejętności wykroczą ponad przeciętność, mogą więc nawet myśleć o karierze sportowej i udziale w mistrzostwach Polski, jak również w rozgrywkach międzynarodowych. Najlepsi zdobywają w nich wysokie nagrody finansowe. Większość z nas jednak nie gra w piłkarzyki dla laurów ani pieniędzy lecz dla zwykłej przyjemności. I tej większości nie potrzeba, przynajmniej na początek, drogiego, profesjonalnego stołu turniejowego – by się dobrze bawić, z powodzeniem wystarczy tańszy model rekreacyjny. Można kupić taki, na którym gra się w domu, jak i przystosowany do rozgrywania meczów na świeżym powietrzu, odporny na warunki atmosferyczne, a nawet mini-stolik do gier w podróży. Stoły do gry w piłkarzyki przydadzą się nawet w zakładach pracy – mogą stanowić świetny sposób na odstresowanie pracowników w czasie przerwy. To gra naprawdę dla każdego: amatora czy zawodowego sportowca.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pon. 7:30 - 17:30 wt.-pt. 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - 2021 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income s.c.

Oprogramowanie KQS Store