0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON. .: 8:00 - 18:00,
WT. - PT.: 8:00 - 16:00. Wyślij wiadomość

Panel solarny do basenu

Filtry

Panel solarny do basenu

Panel solarny do basenu to rodzaj kolektora o prostej zasadzie działania. Jest to tani i nie wymagający skomplikowanej obsługi sposób na ogrzewanie wody. Umożliwia wzrost temperatury wody o kilka stopni, których często brakuje nam do uzyskania komfortu podczas kąpieli. Panel solarny można zainstalować przy dowolnym zbiorniku szybko i bez trudu. Wystarczy, że podłączysz go do pompy filtrującej, a sama natura zadba, by woda stała się przyjemnie ciepła. Jeśli dbasz, by Twój dom i ogród funkcjonowały w sposób ekologiczny, panel solarny do basenu to rozwiązanie dla Ciebie.

Solarny panel podgrzewający wodę 110 x 171 cm Bestway 58423
289,00 zł
Solarna mata nagrzewająca to skuteczny sposób by ogrzać wodę w basenie nawet o 3-5 stopni Celsjusza. Wystarczy podpiąć ją do basenu za pomocą dwóch węży, by przepływająca przez nią woda stopniowo ocieplała się. Mata wykonana jest z mocnego tworzywa, nie zajmuje wiele miejsca i jest przyjazna dla środowiska.
Solarny panel podgrzewający wodę 120 x 120 cm INTEX 28685
(4.3/5) (7)
329,00 zł
Mata solarna, podgrzewacz wody INTEX. Intex stworzył matę, która pomoże ci podnieść temperaturę wody w basenie nawet o 5 st. C w całkowicie ekologiczny sposób! Wystarczy, że podłączysz ją do swojej pompy filtrującej, a natura zadba, by woda w twoim zbiorniku była przyjemnie ciepła!

Panel solarny do basenu – ogrzewanie za darmo!

Panel solarny do basenu to rodzaj kolektora o bardzo prostej zasadzie działania. Jest to tani, ekologiczny i nie wymagający skomplikowanej obsługi sposób na ogrzewanie basenu. Umożliwia on wzrost temperatury wody o kilka stopni - tych, których często brakuje nam do uzyskania pełnego komfortu podczas kąpieli. Panel solarny można zainstalować przy niemal dowolnym basenie szybko i bez większego trudu, a korzystanie z niego można rozpocząć dosłownie w kilka minut po montażu. Oczywiście, jest to urządzenie działające najlepiej w słoneczne dni – ale też w taką pogodę najchętniej korzystamy z basenu, czemu więc przy okazji nie skorzystać z tej możliwości?

Prosto i w zgodzie z naturą

Panel solarny do basenu, inaczej mata solarna, to dość popularny gadżet, choćby dlatego, że praktycznie nie generuje żadnych kosztów eksploatacji (brak opłat za energię), w przeciwieństwie do innych nagrzewnic wody, na przykład elektrycznych. Panel solarny jest ekonomiczny, łatwy w użyciu i zajmuje niedużo miejsca. Łatwo się go przenosi i przewozi (maty z elastycznego tworzywa można zwijać lub składać). Wystarczy, że podłączysz go do pompy filtrującej, a sama natura zadba, by woda w zbiorniku stała się przyjemnie ciepła. Jeśli dbasz, by Twój dom i ogród funkcjonowały w sposób przyjazny dla środowiska, to rozwiązanie dla Ciebie.

Skorzystaj z darmowej energii!

Panel słoneczny działa w prosty sposób: przy pomocy działającej w basenie pompy, przefiltrowana woda jest przepuszczana jest przez wężownicę znajdującą się wewnątrz zbierającego energię słoneczną kolektora. Może nim być płyta lub mata z trwałego tworzywa PVC, odpornego na promienie UV, zmiany pogody i chemię basenową. Umieszcza się ją na ziemi, na dachu lub na specjalnie przygotowanej konstrukcji. Absorbuje ona ciepło promieni słonecznych i oddaje je wodzie. Ważne, by skierować panel w stronę słońca, by nagrzewanie było maksymalnie efektywne. Pompa filtra basenowego tłoczy wodę do kolektora, gdzie zostaje ona ogrzana w wężownicy, po czym wraca do basenu, powodując wzrost temperatury wody o 4-6°C, w bezchmurne, słoneczne dni nawet w bardzo krótkim czasie. Efekt będzie wówczas odczuwalny natychmiast po powrocie wody do basenu.

Zadbaj o efektywne ustawienie

Należy przed zakupem sprawdzić, czy posiadany model pompy charakteryzuje się wystarczająco dużą wydajnością, by obsłużyć dodatkowo panel solarny. To, jak szybko woda w basenie będzie się nagrzewać, zależy bowiem od nasłonecznienia, pojemności basenu, a także od ciśnienia zapewnianego przez pompę. Jak wspomnieliśmy, istotne jest poprawne umiejscowienie kolektora: najlepiej ustawić go pod kątem i skierować na południe, aby przez kilka godzin dziennie mógł być wystawiony na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Jeśli warunki i nasze chęci pozwalają, można się pokusić o skonstruowanie obrotowego podestu, dzięki któremu można ustawić panel słoneczny w optymalnym kierunku. Panel solarny do basenu działa też zwykle przy pochmurnej pogodzie, wykorzystując niewidzialne pasmo promieniowania, choć w mniejszym stopniu.

Większa instalacja to wydajniejsze ogrzewanie

By zwiększyć efektywność pracy, jaką wykonuje panel solarny, a także zmniejszyć wymagane ciśnienie, opłaca się zainstalować kilka równoległych paneli. Pozwoli to także na szybsze ogrzewanie basenu o większej pojemności. Istnieje możliwość łatwego połączenia kilku mat ze sobą, by utworzyć większy system. Należy odpowiednio dobrać liczbę kolektorów do rozmiarów basenu, a przepływające przez nie woda będzie miała więcej czasu, by się porządnie nagrzać.

Najwyższa jakość dla Ciebie!

W naszej ofercie znajdują się maty solarne Bestway i INTEX. To firmy, które od wielu lat zapewniają najwyższej klasy sprzęt dla użytkowników basenów ogrodowych. Możesz mieć pewność, że także panel solarny do basenu będzie doskonałej jakości, zapewniając zarazem komfort kąpieli i oszczędności. Sprzęt ten jest uniwersalny, przeznaczony do wszystkich basenów naziemnych. Daje ponadto – oprócz opcji łączenia wielu mat – możliwość pominięcia go bez potrzeby odłączania pompy. W zestawie znajdują się też wszystkie potrzebne do montażu elementy, takie jak adaptery do węży.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 wtorek- piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 wtorek- piątek 8:00 - 16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - 2020 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income s.c.

Oprogramowanie KQS Store