Wyszukaj Użytkownik

Filtruj produkty:

Cena
-

Subskrypcja

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

Wpisz swój adres e-mail!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

Sklep z basenami

Twój dostawca letniej rozrywki!

Baseny ogrodowe to nasza specjalność! Sklep internetowy dmuchane.pl istnieje na rynku od 2006r. Jako pierwsi wprowadziliśmy do sprzedaży kompletne zestawy basenowe, w których oferujemy specjalnie dobrane akcesoria do konkretnego modelu basenu. W naszej ofercie znajduje się ponad 800 artykułów marek Intex oraz Bestway, co daje największy wybór basenów i artykułów dmuchanych w Polsce!

Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty i gwarantujemy szybką dostawę kurierską w każde miejsce w kraju lub odbiór osobisty w Gdyni. Kupując u nas swój basen ogrodowy lub materac masz pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji. Jeśli prowadzisz własną działalność handlową, zapraszamy do współpracy i zakupów hurtowych.

Zaufane opinie
Połączenie szyfrowane SSL

Pokrywy basenowe solarne

maty pod basen

Pokrywy solarne to najprostszy sposób na utrzymanie ciepłej wody w basenie wykorzystując do tego energię słoneczną. Takie pokrywy kosztują oczywiście nieco więcej niż tradycyjne, ale dzięki nim rzadziej będziemy korzystać z podgrzewaczy, a co za tym idzie, zużyjemy odczuwalnie mniej prądu. Wystarczy nakryć pokrywą basen ogrodowy i cieszyć się czystą wodą o przyjemnej temperaturze.

Katalog produktów

1
Pokrywa solarna do basenów 732 x 366 cm Bestway 58228

Pokrywa solarna do basenów 732 x 366 cm Bestway 58228

Chwilowy brak towaru
  • pływa po tafli wody
  • wykorzystuje energię słoneczną
  • przyśpiesza nagrzewanie wody
  • zmniejsza utratę ciepła
  • w zestawie poręczna torba
  • zabezpiecza basen przed liśćmi i owadami
121,70 zł
Dostępność
1

Pokrywy solarne

Odnawialne źródło energii

Czy odnawialne źródła energii, o których tak często dziś słyszymy, mogą mieć coś wspólnego z basenami ogrodowymi?

Absurdalne pytanie? Nie, bo chodzi o...

... energię słoneczną! A mówiąc ściślej – o pokrywę solarną.

Na początek ciekawostka: tkwiący w energii słonecznej potencjał znano już 6 tys. lat temu. Mieszkańcy ówczesnej Ameryki Południowej wykorzystywali wodne kolektory słoneczne w rolnictwie - podwyższali w ten sposób temperaturę ziemi uprawnej, aby przyspieszyć wzrost roślin.

No dobrze, ale co to ma wspólnego z basenami?

Co zyskujesz?

Już tłumaczymy: dzisiaj Ty możesz korzystać z energii promieni słonecznych, aby nagrzać wodę w basenie ogrodowym!

Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalną pokrywę solarną, a dzięki temu zyskasz:

  • czystą wodę w basenie
  • bezpieczeństwo Twoich dzieci: nie skorzystają z basenu bez Twojej wiedzy
  • stałą, optymalną temperaturę wody w basenie

Jak widzisz, zakup pokrywy basenowej to same korzyści.

Jak to działa?

Basen przykrywasz specjalną pokrywą. I to wszystko. Naprawdę. Tylko tyle wystarczy, aby cieszyć się czystą, ciepłą wodą. Materiał, z którego zrobiona jest pokrywa solarna unosi się na powierzchni wody, kumulująć energię słoneczną.

W ofercie znajdziesz przeróżne wersje pokrywy: do basenów stelażowych, rozporowych i w każdym wymiarze. Na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Solarny panel

Solarny panel to z kolei gratka dla zwolenników ekologicznych rozwiązań. Ten wynalazek należy do najbardziej innowacyjnych akcesoriów basenowych. Po podłączeniu go do pompy filtrującej, podgrzejesz wodę w Twoim basenie nawet o 5 st. C!

W tym przypadku działanie jest bardziej skomplikowane niż przy zastosowaniu zwykłej pokrywy solarnej. Po uruchomieniu pompy filtrującej ogrzewany przez słońce panel pompuje wodę, która przez przewód powrotny zostaje skierowana ponownie do basenu A co w przypadku największych basenów stelażowych? Nic prostszego – wystarczy podłączyć kilka paneli, a natura pomoże Ci podgrzać wodę w basenie.

Solarny panel jest wykonany z mocnego PVC, a intensywny, czarny kolor dodaje mu estetycznego wyglądu. Coś jeszcze? Na pewno zainteresuję Cię również to, że panel jest lekki i łatwy w transporcie.