Wyszukaj Użytkownik

Subskrypcja

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

Wpisz swój adres e-mail!

Sklep z basenami

Twój dostawca letniej rozrywki!

Baseny ogrodowe to nasza specjalność! Sklep internetowy dmuchane.pl istnieje na rynku od 2006r. Jako pierwsi wprowadziliśmy do sprzedaży kompletne zestawy basenowe, w których oferujemy specjalnie dobrane akcesoria do konkretnego modelu basenu. W naszej ofercie znajduje się ponad 800 artykułów marek Intex oraz Bestway, co daje największy wybór basenów i artykułów dmuchanych w Polsce!

Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty i gwarantujemy szybką dostawę kurierską w każde miejsce w kraju lub odbiór osobisty w Gdyni. Kupując u nas swój basen ogrodowy lub materac masz pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji. Jeśli prowadzisz własną działalność handlową, zapraszamy do współpracy i zakupów hurtowych.

Zaufane opinie

Polecany produkt:

Basen ogrodowy rozporowy 305 x 76 cm 7w1 INTEX 28122
342,00 zł
289,00 zł
Połączenie szyfrowane SSL

Aktualności

Montujemy okrągły basen stelażowy

19-05-2016

Jak ustawić basen w ogrodzie

1. Rozłożenie basenu

Na samym początku zadbaj o czystość podłoża, na którym będzie stał Twój basen. Uprzątnij wszystkie kamienie, patyki, szkło itp. Nawet najmniejszy kamyk da się odczuć (np. o średnicy 1 cm) podczas stania w basenie!

Następnie sprawdź, czy teren jest idealnie płaski. To ważne, ponieważ w basenie postawionym na nierównym gruncie woda będzie zbierać się nierównomiernie. To z kolei sprawi, że będzie z dużą siłą napierać na ściany basenu, przez co stelaż może się pogiąć.

Tak samo jak w przypadku rozporowego basenu ogrodowego, najpierw należy rozłożyć matę ochronną. To też jest istotne - dzięki temu zabezpieczysz powłokę basenu przed zabrudzeniem i zachowasz czystość pod dnem.

Następnie rozstaw na macie powłokę basenu. Jeżeli jest bardzo ciepło, to warto na jakiś czas zostawić ją na słońcu – ułatwi to jej rozłożenie. Najlepiej, żeby była równomiernie położona!

2. Montaż stelaża

I tu pojawiają się zasadnicze różnice. Stelażowy basen ogrodowy ma zupełnie inną budowę niż basen rozporowy - zamiast pompować, będziesz składać specjalną metalową konstrukcję.

Dzięki szczegółowej i przystępnej instrukcji, z montażem poradzi sobie każdy, więc nawet laik sprawnie rozstawi ten model basenu. Poza tym do zestawu dołączony jest też instruktażowy film DVD, co jeszcze bardziej ułatwia całe zadanie. Polecamy obejrzeć go przed przystąpieniem do montażu.

Szkielet basenu stelażowego składa się z rurek (belek) poziomych (grubsze) i pionowych (cieńkie)

Montujemy stelaż w jednym kierunku, wokół basenu, a na końcu wsuwamy pionowe belki za pas, znajdujący się w środkowej części jego powłoki. Następnie wsuwamy je za dolną linkę zabezpieczającą, a na końcówki nakłądamy ochronne podkładki. Ważne! Po zakończeniu montażu upewnij się, że w Twoim basenie ogrodowym wszystko jest na swoim miejscu.

Zanim zaczniesz napełniać go wodą, dobrze by było sprawdzić, czy wszystkie zatyczki są poprawnie zamontowane. Dla pewności możesz też lekko potrząsnąć całą konstrukcją, aby nabrać 100% pewności co do stabilności basenu.

3. Napełniamy basen wodą

Po montażu czeka Cię już tylko napełnienie basenu wodą. Najpierw nalej wody na 2-3 cm (podobnie jak przy basenie rozporowym) - trzeba upewnić się, że basen na 100% stoi na idealnie płaskim terenie. Jeśli nie, zauważysz, że woda zbiera się nierównomiernie.

Gdy wszystko gra, kontynuujemy napełnianie basenu do wysokości ok. 10 cm poniżej krawędzi.

I to wszystko!

Zapisz