Wyszukaj Użytkownik

Subskrypcja

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

Wpisz swój adres e-mail!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

Sklep z basenami

Twój dostawca letniej rozrywki!

Baseny ogrodowe to nasza specjalność! Sklep internetowy dmuchane.pl istnieje na rynku od 2006r. Jako pierwsi wprowadziliśmy do sprzedaży kompletne zestawy basenowe, w których oferujemy specjalnie dobrane akcesoria do konkretnego modelu basenu. W naszej ofercie znajduje się ponad 800 artykułów marek Intex oraz Bestway, co daje największy wybór basenów i artykułów dmuchanych w Polsce!

Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty i gwarantujemy szybką dostawę kurierską w każde miejsce w kraju lub odbiór osobisty w Gdyni. Kupując u nas swój basen ogrodowy lub materac masz pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji. Jeśli prowadzisz własną działalność handlową, zapraszamy do współpracy i zakupów hurtowych.

Zaufane opinie
Połączenie szyfrowane SSL

Aktualności

Montujemy basen rozporowy w 4 krokach

10-05-2016

Jak ustawić basen w ogrodzie

1. Mata

Zanim rozłożysz na ziemi matę zabezpieczającą, na której stanie Twój basen ogrodowy, dokładnie posprzątaj grunt. Nie może zostać na nim żaden kamień, patyk, kawałek szkła itp. To naprawdę ważne – szkło może przebić basen, a nawet najmniejszy kamień da się odczuć pod stopami.

Tak samo istotne jest to, żeby teren był idealnie płaski. W przeciwnym razie woda w basenie stojącym na spadzistym gruncie będzie zbierać się nierównomiernie.

Dzięki macie ochronnej zabezpieczysz dno basenu przed zabrudzeniem i przetarciem. Warto o tym pamiętać, bo po sezonie, gdy już złożysz i schowasz basen, grunt, na którym stał, także zachowa estetyczny wygląd.

Jeśli szukasz maty praktycznej i zarazem cieszącej oko, na pewno zainteresuje Cię mata pod basen ogrodowy typu "puzzle". Możesz ją złożyć w dowolnej konfiguracji (w końcu to puzzle :), a dobrym pomysłem jest też zbudowanie z niej ścieżki prowadzącej do basenu.

2. Odległość

Podczas rozstawiania basenu ogrodowego pomyśl o swojej wygodzie – zawór odpływu wody powinien być skierowany w tę stronę, w którą po skończonym sezonie wypuścisz wodę. Dzięki temu ułatwisz sobie demontaż basenu.

Podobnie z otworami do pompowania. Postaraj się tak rozstawić basen, aby były zwrócone jak najbliżej kierunku źródła prądu. Znacznie ułatwi Ci to podłączenie pompy i filtrów.

Pamiętaj też o zachowaniu odpowiedniego odstępu. Przy basenie ogrodowym z każdej strony powinno być ok 1,5 m wolnej przestrzeni. Tu także decydują względy praktyczne, ponieważ chodzi o swobodny dostęp, potrzebny do rozstawienia, sprzątania i demontażu basenu.

3. Pompowanie

Zanim przystąpisz do pompowania, zadbaj o równomierne rozłożenie dna swojego basenu. Staraj się też unikać ciągnięcia poszycia po ziemi, bo możesz je uszkodzić.

Kołnierz basenu rozporowego napompuj pompką ręczną i pamiętaj, żeby zostawić trochę wolnego miejsca. Dlaczego? Otóż pod wpływem wysokiej temperatury powietrze rozpręża się, przez co materiał może się rozciągnąć i odkształcić.

Rozporowe baseny ogrodowe najlepiej pompować pompką elektryczną (z wyjątkiem wspomnianego już kołnierza).

I jeszcze praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zapobiec przeciekaniu basenu:

  • jeśli nie masz pompy filtrującej, specjalnymi zatyczkami (której znajdziesz w zestawie basenu) zablokuj przeznaczone dla niej otwory;
  • z kolei mając pompę, upewnij się, że zawór odpływowy w basenie jest w 100% i maksymalnie dokręcony.

4. Napełnianie basenu

Pozostaje jeszcze wpuszczenie wody do basenu. Najpierw mały test: żeby sprawdzić, czy teren został odpowienio wypoziomowany, a dno basenu równomiernie rozłożone, nalej na razie wodę do poziomu 2-3 cm. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz dalej napełniać wodą swój ogrodowy basen. I tu też drobna uwaga: modele o wysokości do 91 cm można napełnić wodą do dolnej części kołnierza – to ok. 80% wysokości ścianki basenu. Natomiast baseny o wyższych ściankach mają na kołnierzu specjalną linię.