0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Jak wybrać trampolinę dla dzieci?

Data publikacji: 10-03-2020.

Trampolina ogrodowa to doskonały prezent dla dziecka, w sam raz na okres wiosenno-letni. Zapewnia ona nie tylko dobrą zabawę, której z chęcią oddają się dzieciaki, ale także niezbędną porcję aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, która jest niezwykle istotnym czynnikiem w rozwoju młodych ludzi.

Trampoliny ogrodowe stały się w ciągu ostatnich lat niezwykle popularne na całym świecie, stając się coraz częstszym – podobnie jak baseny ogrodowe – elementem wyposażenia rodzinnych ogrodów. Cieszą się one niezmiennym zainteresowaniem dzieci, pozwalając im na zaznanie namiastki tego, o czym wszystkie marzą, czyli swobodnego latania i poczucia się superboahterem – a to wszystko na własnym podwórku! Dlatego właśnie rodzice coraz częściej decydują się na zakup basenu ogrodowego lub trampoliny, by zapewnić swoim dzieciom maksimum zabawy.

Wiosna to najlepszy okres, aby podarować dziecku trampolinę ogrodową. Warto przekonać się osobiście, ile frajdy może sprawić ta fantastyczna zabawa!

Rodzaje trampolin ogrodowych

Wśród trampolin ogrodowych znajdziesz zarówno te z siatką zabezpieczającą, jak i te bez dodatkowych zabezpieczeń. Te pierwsze przeznaczone są dla najmłodszych miłośników beztroskiej zabawy i na nich się skoncentrujemy, trampoliny bez zabezpieczeń pozostawiając starszym i fizycznie sprawniejszym użytkownikom. Największe różnice zachodzące między trampolinami ogrodowymi dla dzieci, są związane z odmiennym sposobem mocowania siatki. Przyjrzyjmy się zatem, na czym polegają te różnice.

Trampolina z siatką wewnętrzną

Sposób mocowania siatki ma wpływ na to, w jaki sposób bawi się dziecko. Podskoki na trampolinie ogrodowej z siatką wewnętrzną to zabawa na mniejszej przestrzeni, pomimo tego, że średnica powierzchni do skakania jest taka sama jak w przypadku trampoliny z zewnętrzną siatką. Siatka wewnętrzna w naturalny sposób ogranicza i kontroluje ruchy dziecka, nie pozwalając mu upaść na zewnętrzną krawędź batutu (czyli elastycznej maty, po której skacze). Dzięki temu, że siatka znajduje się bliżej dziecka, w naturalny sposób będzie ono bawić się spokojniej i ostrożniej, w centralnej części maty, możesz być więc pewny, że dziecko jest w stu procentach bezpieczne. Trampoliny ogrodowe z siatką wewnętrzną zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o dzieciach w wieku od 2 do 4 lat. Dziecko w tym wieku wymaga szczególnej uwagi i dbałości o jego bezpieczeństwo.</p

Trampolina z siatką zewnętrzną

Dziecku w wieku powyżej 4 lat najlepiej kupić jednak trampolinę ogrodową z siatką zewnętrzną. Oferuje ona nieco inny typ zabawy. Ten model trampoliny zapewnia większą przestrzeń do zabawy. Siatka zewnętrzna jest bardziej oddalona od skaczącego dziecka, dzięki czemu nie ma ono, tak ograniczonego pola do ruchu, jak jego młodszy kolega. Większa swoboda daje mu też większą przyjemność i satysfakcję z zabawy. W obu jednak przypadkach średnica batutu jest taka sama – inne jest tylko pole, w obrębie którego bawi się malec.

Korzyści z trampoliny ogrodowej

Wiesz już, na czym polega różnica między trampoliną ogrodową z siatką wewnętrzną i zewnętrzną. A jakie korzyści dla zdrowia zapewnia trampolina? Otóż są one niebagatelne; zabawa na trampolinie ogrodowej to bardzo rozwojowa forma aktywności fizycznej. Żywiołowe, wesołe skakanie to cały szereg korzyści dla zdrowia Twojego malucha:

  • pomaga rozładować energię,
  • wspomaga rozwój koordynacji ruchowej,
  • pomaga wzmocnić mięśnie,
  • zapobiega płaskostopiu,
  • buduje zdrową sylwetkę.

dmuchane.pl radzi:

Jeśli chcesz podarować sobie i rodzinie basen ogrodowy lub trampolinę, a tym samym sprawić, że każde letnie wakacje będą co dzień pełne wrażeń, sprawdź ofertę sklepu Dmuchane.pl. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem światowych marek INTEX i Bestway. Znajdziesz u nas baseny ogrodowe, a wśród nich rozporowe, stelażowe oraz dmuchane, a do tego szeroki wybór akcesoriów basenowych, chemii basenowej, dmuchanych zabawek i akcesoriów do pływania, sprzęt sportowy, turystyczny i inne, potrzebne do dobrej zabawy, akcesoria. Zapraszamy na zakupy!

Powrót

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store