0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Chlor do basenu

Filtry
Mały pływak, dozownik chemii basenowej Bestway 58210
13,99 zł
Uniwersalny dozownik (boja) do chemii basenowej, który jest niezbędny do jej właściwiego rozprowadzania w basenie. Posiada regulację siły dozowania.
Dmuchane
Bestseller
Tabletki Multifunkcyjne 25 x 20g - 0,5kg
(5/5) (1)
59,00 zł
Najczęściej wybierany preparat wielofunkcyjny w postaci tabletek 20g do stałej i pełnej dezynfekcji wody basenowej. Działa bakteriobójczo, zapobiega powstawaniu glonów, ułatwia flokulację - bardzo wolno rozpuszczalny.
Chemochlor Tabletki Multifunkcyjne 20g - 1KG
(4.9/5) (57)
49,90 zł
Najczęściej wybierany preparat wielofunkcyjny w postaci tabletek 20g do stałej i pełnej dezynfekcji wody basenowej. Działa bakteriobójczo, zapobiega powstawaniu glonów, ułatwia flokulację - bardzo wolno rozpuszczalny.
Chemochlor T Tabletki 20g - 3KG
(5/5) (3)
119,90 zł
Preparat w postaci aktywnych tabletek 20g, z zawartością chloru na poziomie ok 90%, które idealnie sprawdzają się do stałej dezynfekcji. Bardzo wolno rozpuszczalne, nadają się także do twardej wody.
Chemochlor T Tabletki 20g - 1KG
(5/5) (21)
44,90 zł
Preparat w postaci aktywnych tabletek 20g, z zawartością chloru na poziomie ok 90%, które idealnie sprawdzają się do stałej dezynfekcji. Bardzo wolno rozpuszczalne, nadają się także do twardej wody.
Chemochlor Tabletki Multifunkcyjne 20g - 5KG
(5/5) (4)
219,90 zł
Najczęściej wybierany preparat wielofunkcyjny w postaci tabletek 20g do stałej i pełnej dezynfekcji wody w basenie. Działa bakteriobójczo, zapobiega rozwojowi glonów, ułatwia flokulację - bardzo wolno rozpuszczalny.
Chemochlor Tabletki Multifunkcyjne 20g - 3KG
(4.8/5) (17)
134,90 zł
Najczęściej wybierany preparat wielofunkcyjny w postaci tabletek 20g do stałej i pełnej dezynfekcji wody w basenie. Działa bakteriobójczo, zapobiega rozwojowi glonów, ułatwia flokulację - bardzo wolno rozpuszczalny.
Chemochlor T Granulat 65 - 1KG
(5/5) (17)
47,99 zł
Preparat w postaci granulatu do dezynfekcji i chlorowania szokowego z aktywnym chlorem na poziomie 56%. Rozpuszcza się błyskawicznie i całkowicie, nadaje się także do twardej wody.

Komfort w wodzie, który zapewnia nam stosowanie chloru

Twój basen zawsze w pełnej gotowości

chlor do basenu

Nasz sklep bogaty jest we wszystkie środki, którymi zadbamy o jakość wody basenowej. Wymienić należy chociażby środki flokujące, tabletki tlenowe czy środki koagulacyjne. Podstawowym narzędziem w starciu z mikroorganizmami jest jednak chlor, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Stosowanie odpowiedniej chemii basenowej to gwarancja utrzymania wody w czystości, która nas w pełni satysfakcjonuje. Istotne jest także odpowiednie ph wody, które wpływa na nasze samopoczucie i stan naszego zdrowia. Nie warto więc sięgać po przypadkowe preparaty, a korzystać jedynie z tych sprawdzonych i polecanych przez specjalistów. Trzeba pamiętać o tym, że zachowując odpowiednie dawki chemia nie jest groźna dla skóry człowieka.

Chlorowanie jest najczęstszą i najskuteczniejszą metodą niszczenia drobnoustrojów w wodzie. Już niewielka ilość bakterii pojawiających się w wodzie może powodować reakcje na skórze.

Rozwój mikroorganizmów - glonów i bakterii

chlor do basenu

Mikroorganizmy to podstawowy problem wszystkich posiadaczy basenów. Stojąca w basenie woda jest idealnym środowiskiem do ich rozwoju, a więc trzeba temu przeciwdziałać. Czysta woda w basenie to właśnie to, czego tak mocno pragniemy. Stosujemy pompy basenowe, ale nie możemy zapominać o tym chlor tabletki przynoszą równie dobre rezultaty. Jaki chlor do basenu będzie najlepszy? Wybór asortymentu jest bardzo duży, można kupić chlor w tabletkach, które umieszczamy w dozownikach chemii basenowej. Granulki natomiast dozujemy sami, według potrzeby. W przypadku, gdy wymagana jest bardzo szybka reakcja, zastosuj produkty z najmocniejszym stężeniem chloru.

Co dzieje się z chlorem w basenie i jak go stosować?

Chlor ulega biodegradacji, która odbywa się w momencie likwidacji przez chlor bakterii. Wpływ mają na to także promienie słoneczne, które przyśpieszają jego uwalnianie się z wody. Oferowane przez nas preparaty zawierają dodatki, które powodują większą trwałość chloru. Chlor sam w sobie jest mocno niestabilny, jego stabilizacja poprawia znacząco skuteczność przeprowadzanych ataków przeciwko mikroorganizmom. Chlor do czyszczenia wody basenowej jest dostępny w różnych postaciach : jako tabletki, proszek, granulat lub płyn. Chlor w postaci proszku lub granulatu należy przed użyciem rozpuścić w wodzie. Tabletki można stosować za pomocą specjalnego dozownika, ponieważ ich bezpośrednie wrzucenie do basenu może spowodować odbarwienia i uszkodzenie ścianek basenu. Chlor w postaci płynnej jest wyjątkowo silnym środkiem, dlatego jest przeznaczony do basenów wyposażonych w pompy dozujące jego ilość. Ważne jest, aby środki dezynfekujące stosować zgodnie z instrukcją, zachowując wszelkie środki ostrożności. Chloru należy używać zgodnie z datą przydatności. Wszystkie produkty powinny posiadać atesty, dlatego zakupu dokonujemy tylko w pewnych miejscach, jak nasz sklep.

Stabilizatory przedłużają czas działania chloru w wodzie, który z natury jest mało trwaym środkiem!

Prawidłowe dozowanie chloru

Przed rozpoczęciem dozowania środków należy zmierzyć ph wody. Wartość ph mierzy się specjalnymi testerami, dostępnymi w sklepach i należy to robić co najmniej raz w tygodniu. Poziom ph gwarantujący odpowiednie działanie chemii basenowej to 7.0 – 7.4. Jest to zakres idealny dla ludzkiej skóry. Zbyt kwaśne ph lub zasadowe będzie podrażniało naszą skórę. Preparaty chemiczne powinno się stosować bezpośrednio do wody lub za pomocą dozowników. Stężenie chloru obliczamy na każdy metr sześcienny wody. Przy pierwszym napełnieniu basenu zwykle powinniśmy zastosować większą dawkę, niż w późniejszej, którą wykonujemy co 3 – 6 dni. Dezynfekcję najlepiej jest przeprowadzać wieczorem, gdy już nikt nie planuje korzystać z basenu. Zużycie chloru zależy od powierzchni basenu, temperatury wody i intensywności korzystania z basenu. Spadek zawartość chloru powoduje m.in. powstawanie związków o nazwie chloraminy, które nadają wodzie niemiły zapach.

Niezbędne środki bezpieczeństwa

Chlor, jak i inne środki chemiczne należy przechowywać w dobrze zamkniętych pojemnikach w miejscach niedostępnych dla dzieci. Konieczne jest stosowanie się do sposobu użycia, zgodnie z informacją podaną przez producenta. Przed szkodliwym działaniem chloru w szczególności należy chronić oczy i układ oddechowy. Środki chemiczne o wysokim stężeniu są niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Przechowujemy je w suchym, wentylowanym pomieszczeniu, z dala od źródła ciepła. Pojemniki po środkach chemicznych nie mogą być wykorzystywane do innych celów.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pon. 7:30 - 17:30 wt.-pt. 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store