0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 8:00 - 18:00 / WT-PT: 8:00 - 16:00. Wyślij wiadomość

Części do trampolin

Filtry

Trampoliny ogrodowe: garść przydatnych informacji

Trampoliny ogrodowe to równie popularna atrakcja na lato jak basen ogrodowy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, podczas wyboru optymalnego modelu przyda się garść porad. Poniżej kilka podstawowych informacji o trampolinach.

Dlaczego trampoliny ogrodowe poleca się dzieciom?

Trampoliny ogrodowe są jednym z najlepszych prezentów, jakie można podarować dzieciom na wiosnę i lato. W dodatku prezent oferujący nie tylko samą zabawę, bo w pakiecie zapewnia też wiele korzyści zdrowotnych i prorozwojowych. A konkretnie mowa o takich pozytywach, jak:

  • kształtowanie i pomoc w utrzymaniu zdrowej sylwetki,
  • zapobieganie i redukcja wad postawy,
  • poprawa równowagi i koordynacji.

W przeciwieństwie do tak wziętych wśród najmłodszych gier komputerowych, trampolina wyciągnie pociechę na dwór, dzięki czemu będzie spędzać wolny czas a aktywny sposób.

Na czym polega różnica między siatką wewnętrzną a zewnętrzną?

Wiek to pierwszorzędna rzecz, jaką należy uwzględnić w przypadku wyboru rodzaju siatki zabezpieczającej skoczka na trampolinie. Modele z wewnętrznym mocowaniem siatki będą zdecydowanie najlepsze dla dla maluchów w wieku około trzech lat. Zamontowanie siatki od wewnętrznej strony zabezpiecza dziecko przed słupkami i sprężynami, co gwarantuje większy poziom ochrony. Co więcej, w pewien sposób ogranicza ruchy malca poprzez lekko zmniejszoną przestrzeń do skakania – jest to dobry sposób na to, żeby dziecko nie "szalało" za bardzo.

Siatkę zewnętrzną polecamy starszym dzieciom i dorosłym skoczkom. Oferując dużą dozę bezpieczeństwa, pozwala zarazem na dynamiczną zabawę.

Jak dobrać rozmiar trampoliny?

Rodzice szukający trampoliny ogrodowej dla rodziny często pytają o to, jaki rozmiar wybrać. Otóż trzeba uwzględnić trzy rzeczy:

  • przestrzeń w ogrodzie,
  • wiek dziecka,
  • możliwości finansowe.

Modele o średnicy 140 cm i 183 cm to trampoliny ogrodowe, które z łatwością zmieszczą się na niewielkiej przestrzeni – w ogrodzie, na działce lub na tarasie. Dodatkowymi atutami są przystępna cena oraz spokojni rodzice, pewni bezpieczeństwa swojego małego oczka w głowie.

Średnica 252 cm lub 312 cm to propozycja dla starszych dzieci oraz rodziców. Tak! Dorośli również świetnie bawią się na trampolinach, a radosne skoki budzą wspomnienia z beztroskiego dzieciństwa. Na większych trampolinach ogrodowych można już bardziej poszaleć – na przykład wyżej skakać i mocniej się wybijać.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - 2020 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income s.c.

Oprogramowanie KQS Store