0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Wirusowe lato: jak sprawić sobie udane wakacje?

Data publikacji: 25-03-2020.

Wirusowe lato – jak sprawić sobie udane wakacje?

Co zrobić, jeśli los pokrzyżuje nam plany na lato? Takie budzące niepokój pytanie powoli staje przed nami. Jak zapewnić sobie i dzieciom wypoczynek wśród mocno ograniczonych opcji? Zachowując nadzieję, że sytuacja się ułoży, warto już teraz rozważyć dostępne możliwości na mniej optymistyczne warianty wydarzeń. Na szczęście trochę tych możliwości nam jeszcze zostało.

Wakacje z dala od wody, bez pluskania się w falach, bez opalania się na plaży? Co, gdy przyjdzie odwołać wyjazd nad morze, gdy nie będzie wolno udać się na kąpielisko, gdy zamknięte będą aquaparki? Gdy nawet inne sposoby spędzania wolnego czasu – wędrówki po górskich szlakach, biwaki pod namiotem, zwiedzanie zabytków czy letnie festyny – byłyby na tyle niebezpieczne, że nie będziemy mogli zaplanować urlopu tak, jak dotąd lubiliśmy? Ostatnia epidemia uświadomiła nam, że niczego nie da się przewidzieć na pewno i na wszelki wypadek warto mieć w zanadrzu „plan B”. Ale może być jeszcze miło w czasach zarazy.

W sytuacji, gdy ograniczone będą możliwości dalszych wyjazdów, a wybór dostępnych w naszym sąsiedztwie atrakcji stanie się niewielki, pozostanie nam zorganizować je sobie samemu. Musimy tylko uruchomić wyobraźnię, a odłożone na wakacje środki spożytkować po prostu nieco inaczej. W końcu wyjazd na urlop, w kraju czy za granicę, nie jest tanią sprawą i tak czy owak musieliśmy się liczyć z niemałymi kosztami. Zwłaszcza jeśli mamy dzieci, zapewnienie im fajnych wakacji mimo niewesołych okoliczności staje się naszym priorytetem. Co zatem zrobić?

Plan B

Wielu spośród nas ma na szczęście dostęp do kawałka wolnej przestrzeni – może to być przydomowy ogródek, letniskowy domek z kawałkiem ziemi czy działka rekreacyjna; ważne, żebyśmy znaleźli kawałek równej powierzchni, by móc... a choćby postawić własny aquapark! Albo w sposób całkowicie bezpieczny zażyć kąpieli w błękitnej lagunie. A może uda nam się jednak spędzić trochę nocy pod namiotem? A co, jeśli mamy na przykład kaprys uprawiać skoki na trampolinie lub inne formy aktywnego spędzania czasu? Proszę bardzo! Wszystko to jest w zasięgu ręki, nawet gdybyśmy zostali zamknięci pod kwarantanną.

Gdy skutkiem wprowadzenia przepisów sanitarnych dostęp do wielu sklepów zostanie utrudniony, nie składajmy broni – wiele firm będzie funkcjonowało nadal, wśród nich liczne sklepy internetowe. Nie ruszając się z domu, nie spotykając się z obcymi ludźmi, możemy spokojnie wybrać sobie sprzęt, jakiego nam potrzeba i zamówić całkowicie bezpieczną przesyłkę. Pamiętajmy, że i tak planowaliśmy wydatki – na podróż zagraniczną, na pobyt w kurorcie, na rodzinne wizyty w muzeach, aquaparkach lub parkach rozrywki. Jeśli się to nie uda, szybko może się okazać, że właściwie taniej wyjdzie nam organizacja własnego parku rozrywki tuż pod domem – a jeszcze zaoszczędzimy na hotelach i paliwie. A przy tym raz dokonana inwestycja nie zostanie nam tylko na zdjęciach z wakacji, ale będzie z niej można korzystać także po urlopie, kolejnej wiosny i jeszcze przez wiele, wiele lat. Wszystko zwróci się błyskawicznie i z nawiązką.

Podróż nad błękitną lagunę

Cóż zatem możemy znaleźć w internetowej ofercie dla siebie, a co dla naszego potomstwa, nadal przecież niecierpliwie wyczekującego dni wolnych? Pierwsza, najbardziej oczywista propozycja: basen ogrodowy. Niekoniecznie dmuchany basen dla dzieci (choć nawet taki, kosztujący dosłownie grosze, sprawi mnóstwo radości maluchom), ale porządny basen z prawdziwego zdarzenia. Taki jest poza zasięgiem finansowym? Wcale nie! Najtańsze baseny rozporowe można kupić już w cenie poniżej 100 zł. Oczywiście, im większy i im bogatsze jego wyposażenie, tym cena bardziej rośnie, ale nawet potężne, przestronne baseny stelażowe, w których można już całkiem swobodnie popływać, potrafią się zmieścić w wydatku nieprzekraczającym kosztów, dajmy na to, pobytu rodziny w nadmorskim kurorcie. I z pewnością kosztują mniej niż egzotyczne wakacje w ciepłych krajach. Egzotyka na własnym podwórku ma zaś nad takim wyjazdem dodatkowe przewagi: po pierwsze, nie boi się kwarantanny, a po drugie – będzie trwała znacznie, ale to znacznie dłużej.

Dobranie odpowiedniego basenu dla siebie nie wiąże się już dzisiaj z zawartością portfela, ale raczej z miejscem, jakim dysponujemy. Możemy zatem postawić niewielki basen do kameralnego relaksu albo zainstalować dużą pływalnię do ćwiczeń kondycyjnych (w końcu wirus – nie wirus, nie powinniśmy wychodzić z formy), bądź – gdy sytuacja wreszcie na to pozwoli – do zorganizowania wielkiego basenowego party dla znajomych. Czego jednak nie wybierzemy, codzienna dostępność kąpieli w słońcu warta jest swojej ceny, jaka by ona nie była. W warunkach przymusowego odosobnienia jest nam ona zwyczajnie potrzebna dla zdrowia – tak fizycznego, jak psychicznego. Możemy zresztą przedłużyć sezon w basenie, fundując sobie domowe spa, które w znacznej mierze uniezależni nas od pogody. Gorące kąpiele we własnym dmuchanym jacuzzi mogą stać się nieodłącznym elementem naszego codziennego relaksu nie tylko w czasie letnich urlopów, ale dawać nam upragnione chwile odpoczynku po pracy także na wiosnę i jesienią.

Woda to magia

A czy dzieciom szybko nie znudzi się basen? Odpowiadamy – nie. Woda ma magiczne właściwości, odrywając nasze pociechy od komputerów, smartfonów czy konsoli do gier i zachęcając do zabawy na świeżym powietrzu. Możemy te czarodziejskie własności jeszcze wzmóc, dorzucając gadżety – piłki w najróżniejszych kolorach, dmuchańce do pływania, w tym całą menażerię zwierząt (począwszy od popularnych dmuchanych flamingów, poprzez rekiny, na jednorożcach skończywszy) oraz machiny pływająco-latająco-jeżdżące. Dla młodszych – rękawki z atrakcyjnymi motywami, zapewniające im bezpieczeństwo, a dla starszych – maski do nurkowania. Nie będą też wielkim wydatkiem pobudzające wyobraźnię brodziki i kojce dla najmłodszych, ani całe dmuchane place zabaw ze zjeżdżalniami i działkami wodnymi dla nieco starszych, albo ślizgawki wodne – dla wszystkich. A jeśli kupimy sobie większy basen, czyż nie byłoby nam wygodnie unosić się na nim w wygodnym nadmuchiwanym fotelu, sącząc ulubiony zimny napój, świeżo wyjęty z turystycznej lodówki (żeby daleko po niego nie chodzić) i odstawiając go do specjalnego uchwytu w oparciu? Owszem, i takie gadżety dla dorosłych można znaleźć w sklepie dmuchane.pl.

Ogród pełen atrakcji

Nie tylko wodnymi zabawami możemy zresztą zapełnić przydomowy ogródek. Możemy w nim stawiać namioty, takie dla dzieci, jak i porządne, turystyczne – dziś dające nam jedynie namiastkę dalszej wyprawy, ale następnym razem, kto wie, może w takiej nam właśnie towarzyszące? Są nawet ogrodowe pawilony do większych celów. W ofercie łatwo też znaleźć domki ogrodowe, w których dzieci mogą prowadzić niekończące się zabawy, huśtawki, hamaki, a także ogromny wybór trampolin, które zapewnią dzieciom zamkniętym na niewielkiej przestrzeni niezbędny ruch i radość. Dorosłym, którym będzie brakowało ruchu, można z kolei zaproponować rozmaite modele sprzętu do ćwiczeń, również dostępnego w naszym sklepie w niewygórowanych cenach. Atrakcją dla całej rodziny mogą się zaś okazać stoły do gier; w piłkarzyki, bilard czy cymbergaja.

Niewykluczone, że takie lato spędzone przy lub we własnym domu będzie i dla nas, i dla dzieci fizycznie aktywniejsze i weselsze niż wycieczki po świecie. W zapewnieniu dzieciom i sobie przyjemnego wypoczynku ogranicza nas głównie własna wyobraźnia. Wystarczy jednak otworzyć stronę naszego sklepu, a pomysły same popłyną z niej strumieniem. Warto przygotować się do nadchodzących wakacji – czego los nam nie przyniesie, to bardziej od nas zależy, czy będą udane.

Powrót

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store