0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Dmuchane place zabaw

Data publikacji: 22-05-2020.

Niepewność, czy będziemy mogli gdzieś dalej wyjechać podczas najbliższych wakacji sprawiła, że wszyscy szukamy dla siebie i bliskich alternatywnych pomysłów na ciekawe spędzenie lata. Zwłaszcza dzieci źle znoszą stan zamknięcia, warto im więc zapewnić rozrywkę na miejscu.

Nieoczekiwanym efektem obecnej sytuacji okazał się wzrost cen działek rekreacyjnych. Wielu z nas, spodziewając się, że spędzenie urlopu za granicą albo nawet wczasów w kraju, nad morzem czy w górach, przygotowuje się już do wakacji blisko domu, w gronie rodzinnym. Pewnym wyjściem okazują się więc ogródki działkowe, domki letniskowe czy nawet własne, przydomowe ogrody. Trzeba je tylko lepiej wyposażyć, dodać trochę nowych atrakcji, by nie pozwolić nudzie zniweczyć naszego wypoczynku podczas letnich miesięcy. Wcześniej pisaliśmy już o pomysłach na przyjemne spędzenie tego czasu (Wirusowe lato - jak sprawić sobie udane wakacje?), dziś poświęcimy więcej miejsca jednemu z nich, w poprzednim tekście tylko wymienionemu wśród wielu innych.

Zabawa rodem z parku rozrywki

Jeśli chodzi o dzieci, możliwe jest wszystko – huśtawki, baseny, trampoliny, gry itp., ale nic chyba nie łączy tylu naraz rozrywek w jednym miejscu, jak dmuchany plac zabaw. Nie bez powodu wielkie dmuchańce stanowią popularną rozrywkę dla dzieci w parkach rozrywki czy podczas festynów – to bezpieczny i przyjemny sposób na zażycie przez dzieci ruchu, wyładowanie energii, a także, przy odrobinie wyobraźni, na jakąś fabularną zabawę z odgrywaniem ról w egzotycznej scenerii. Czemu by więc nie zafundować dzieciom możliwości takiej zabawy na stałe? Oczywiście, większość z nas nie ma warunków, żeby postawić sobie przed domem wielki, dmuchany zamek, ale zmniejszone wersje podobnych przybytków z zagęszczeniem rozmaitych atrakcji są w zasięgu wielu z nas. Plac zabaw będzie kosztował nas mniej niż odwołany wyjazd za granicę czy nawet do rodzimego kurortu, na którym zaoszczędzimy nieco pieniędzy. Mając do wyboru różne modele gotowych dmuchanych placów zabaw, możesz pokusić się o znaczne urozmaicenie dziecięcych zabaw. Jeśli nie możemy korzystać z kąpielisk czy basenów, da się znaleźć niezłe atrakcje w zamian, a własny ogród czy działka wcale nie musi się okazać dla dziecka nudnym więzieniem na całe lato.

Dobierz model do upodobań dziecka

Wybór dmuchanych atrakcji jest ogromny – począwszy od zupełnie małych propozycji dla najmłodszych dzieci, stanowiących miniaturowe placyki zabaw, po potężne, zajmujące kawał ogrodu zjeżdżalnie z basenami, w kształcie zamków, okrętów, tropikalnych lagun i dżungli z menażerią egzotycznych zwierząt, wyposażone w groty, wieżyczki, ścianki wspinaczkowe, nadmuchiwane trampoliny albo ślizgawki i działka wodne. Nawet na niewielkiej działce czy w ogrodzie pod domem można wygospodarować nieco przestrzeni, która pomieści mniejszy lub większy plac zabaw i trochę dodatkowych akcesoriów. Warto wcześniej zwrócić uwagę, czym interesuje się nasze dziecko albo w jaki sposób lubi się bawić, by dobrać model, w którym samo chętnie będzie spędzało czas, nie wymagając od opiekunów, by mu go specjalnie organizowali. Dobrze też pomyśleć, by plac zabaw zapewniał rozrywkę większej liczbie dzieci, tak by można było się na nim bawić z rodzeństwem, kuzynostwem, czy – jeśli rodzice uznają to za bezpieczne – z kolegami z sąsiedztwa.

Ruch na świeżym powietrzu

Dmuchany plac zabaw jest jak prywatne wesołe miasteczko albo aquapark przeniesiony do własnego ogrodu. Jest więc świetnym rozwiązaniem zarówno dla nadaktywnych dzieciaków, które rozpiera energia i powinny móc ją gdzieś wyładować, jak dla tych dzieci, które najchętniej spędzają statycznie czas przed ekranem, ale powinny zażyć ruchu. Połączenie bezpiecznego dmuchańca o skomplikowanym kształcie z basenem pełnym wody zachęci każde dziecko do wyjścia na świeże powietrze. Poza zabawą w piratów czy rycerzy broniących średniowiecznego zamku, na dużym placu zabaw dzieci będą mogły na przykład urządzić zawody w ślizgu – są place zabaw połączone z pojedynczymi czy podwójnymi ślizgawkami, na których mogą próbować bić swoje rekordy szybkości czy odległości. Jest to całkowicie bezpieczne, dzięki miękkim, nadmuchiwanym poduszkom i kołnierzom. Dziecko musi jedynie odbić się i przejechać od startu do mety. Potrzebny poślizg – a zarazem ochłodę podczas upału – zapewniają wodne natryski, rozmieszczone przy torze. Wystarczy podłączyć urządzenie do węża ogrodowego.

Ogrodowe olbrzymy

Da się urządzić dzieciom pod samym domem wodny park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Dostępne są dmuchane place zabaw o takich rozmiarach, że będzie się mogła na nich jednocześnie bawić spora grupka dzieci, np. ośmioro albo dziewięcioro. I wcale nie będą musiały stać w kolejce do atrakcji, jakie oferuje plac, ani bić się o nie – tyle zgromadzono ich w jednym miejscu. Największe place zabaw mogą mieć dwie zjeżdżalnie, ślizg wodny, basen, tunel czy też grotę, ściankę wspinaczkową, a nawet działko wodne. A mimo tych rozmiarów, takich parków wodnych wcale nie rozstawia się trudniej niż zwykłych basenów czy zjeżdżalni. W tego rodzaju dmuchańcach w konstrukcję wbudowana jest już zazwyczaj dmuchawa, która sama napełni ją dosłownie w parę minut.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeśli kupimy produkt renomowanego producenta, takiego jak Bestway czy INTEX, światowi liderzy rynku wyrobów dmuchanych, otrzymamy gwarancję jego bezpieczeństwa. Porządne firmy produkują dmuchańce z trwałego, odpornego zarówno na urazy mechaniczne, jak na warunki atmosferyczne tworzywa PVC, dzięki czemu plac zabaw nie będzie jednorazową atrakcją, ale posłuży dzieciom przez wiele sezonów. Materiał ten nie powoduje też reakcji alergicznych skóry. Jak jednak mieć pewność, że kupimy wyrób oryginalny i nieużywany?

Przede wszystkim nie należy kupować na bazarach, od dostawców niesprawdzonych przez innych klientów, i lepiej być ostrożnym wobec nieznanych nazw producentów. Próba zaoszczędzenia pieniędzy często kończy się ich stratą – bardzo niska cena zazwyczaj idzie w parze z bardzo niską jakością. Produkt powinien też być zaopatrzony w certyfikaty unijne i instrukcję w języku polskim. Oczywiście jednak zdarzają się też podróbki (choć raczej nie w dużych sklepach działających od lat). Czasem więc warto uciec się do takich prostych sposobów, jak powąchanie produktu przed zakupem – silna, dusząca woń może oznaczać, że materiał nie spełnia standardów jakości, a nawet może być szkodliwy dla zdrowia, np. powodować reakcje uczuleniowe. Po zakupie, ale przed wpuszczeniem dzieci na plac zabaw, napełnij zabawkę powietrzem i skontroluj, czy jest szczelna, nie ma uszkodzeń, nie gubi części lub nie ma ostrych krawędzi. Jeśli tak – natychmiast oddaj go do reklamacji lub po prostu zwróć, o ile jest taka możliwość. Pamiętaj, że dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, place zabaw i inne tego typu wyroby są bezpieczne tylko o ile zostały prawidłowo rozłożone i napełnione w należytym stopniu powietrzem. Należy ich też używać tylko zgodnie z zaleceniami producenta – a więc dbać, by nie korzystało z nich naraz więcej dzieci, niż to dozwolone i by bawiły się one jedynie w taki sposób, jaki przewiduje instrukcja. A bawić się będą z pewnością – dmuchany plac zabaw może nie zastąpi w pełni wyjazdu na egzotyczne wakacje, ale pozwoli przyjemnie przetrwać obecny trudny okres i oddali widmo nudy.

Powrót

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store