0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Do zabawy i na małe wyprawy - pontony dla dzieci

Data publikacji: 23-06-2020.

Jedną z najbardziej ulubionych zabawek dzieci spędzających wakacyjny czas nad wodą może okazać się ponton, z którego będą mogły swobodnie korzystać. Oczywiście, nie ma sensu kupować im najwyższej klasy wyczynowego sprzętu za kilkaset czy kilka tysięcy złotych. Są na rynku bardzo tanie opcje w sam raz dla dzieci. To wydatek, na który stać każdego.

Zalety

Ponton jest niezwykle atrakcyjnym dla dzieci sprzętem. Dzięki swej znakomitej pływalności oraz stabilności, może stanowić asekurację podczas kąpieli w jeziorze, można z niego skakać na głębszą wodę i wygodnie odpoczywać po wysiłku. Ponieważ zaś jest lekki, dzieci same mogą go przenosić i łatwo nim sterować na wodzie, ucząc się przy tym w łatwy i naturalny sposób wiosłowania i pływania łódką. Nawet na lądzie może przydać się jako siedzisko dla dziecka.

Niedogodności

Pontony mają też oczywiście, jak wszystko, swoje wady. Materiał, z jakiego się je produkuje, nie jest niezniszczalny – tworzywa PVC (z nich bowiem najczęściej obecnie wykonane są pontony), choć współcześnie są bez porównania trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia niż bywało dawniej, muszą jednak być traktowane z należytą ostrożnością i dbałością. Ponton nie uniesie też tak ciężkiego ładunku, jak zwykła łódka, ale akurat w przypadku dzieci nie ma to aż takiego znaczenia. Jeśli nie dysponuje się odpowiednią pompką, nadmuchiwanie, a zwłaszcza spuszczanie z pontonu powietrza jest dość długotrwałe. Mimo wszystko jednak zalety zdecydowanie przeważają nad wadami.

Jakie pontony do pływania są najlepsze dla dzieci?

Dzieci, rzecz jasna, pod bacznym okiem rodziców mogą korzystać z pontonów wszelkiego rodzaju. Profesjonalne pontony wędkarskie czy sportowe nie będą dla nich zapewne zbyt wygodne, ale już typowo rekreacyjne pontony dla kilku osób, wyposażone w wiosła, na pewno zostaną dobrze przez dzieci wykorzystane. Ale jest też sprzęt przeznaczony specjalnie dla nich – niewielkie, jednoosobowe pontony, które mogą poruszać i sterować nimi przy pomocy rąk i nóg. I wreszcie kolorowe, często ozdabiane motywami z bajek pontoniki dziecięce z najrozmaitszymi dodatkami, takimi jak daszki, oparcia, kierownice czy umożliwiające obserwację tego, co pod wodą, iluminatory w dnie. Starszym dzieciom warto sprawić nieco większy ponton z wiosłami, którym będą mogły podjąć w kilkoro jakąś małą wyprawę po okolicy. Mniejsze ucieszą się zapewne bardziej z pontonu - zabawki, być może w jakimś fantazyjnym kształcie.

Zwróć na to uwagę!

Jeśli chcesz, by ponton dla dzieci posłużył im dłużej, był wygodny, a zarazem bezpieczny, dowiedz się zawczasu więcej i zadbaj, by miał pewne cechy gwarantujące jakość. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie warto kupować pontonów nieznanych firm, nawet jeśli wydają się być wykonane według podobnych technologii, a nawet wyglądać niemal tak samo, jak sprzęt producentów przodujących na rynku wyrobów dmuchanych, takich jak INTEX czy Bestway. Nie daj się zwieść taniością – niska cena zazwyczaj oznacza również niskiej jakości materiał, kiepski projekt i jeszcze gorsze wykonanie. Pamiętaj, że ponton do pływania, który ulegnie uszkodzeniu podczas zabawy w wodzie, może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia Twojego dziecka - a to z kolei zbyt wysoka cena, by ją zapłacić za pozorną tylko oszczędność. Zwróć więc uwagę na materiał, z jakiego ponton dla dzieci jest zbudowany – od tego zależy, jak długo im posłuży i czy będzie podatny na mechaniczne uszkodzenia oraz na wpływ warunków atmosferycznych.

Kolejną istotną cechą, jaką należy ocenić zanim kupimy ponton dla dziecka, są jego rozmiary. Zastanów się, czy dzieci zmieszczą się wewnątrz, ile ich wejdzie do środka i czy będą tam mogły wygodnie usiąść. To ważne zarówno ze względu na komfort użytkowania, jak na bezpieczeństwo dzieci. Z tym wiąże się również jego wyporność i udźwig – koniecznie trzeba wiedzieć, czy sprzęt uniesie dzieci. Opis produktu powinien znajdować się na opakowaniu albo na stronie sklepu.

Weź pod uwagę wiek dziecka. Jeśli planujesz zakup dla młodszych dzieci, ważny będzie też wygląd pontonu i wszelkie dodatkowe funkcje czy wbudowane gadżety. Im bardziej kolorowo, im wymyślniejszy kształt, im większa wygoda używania, tym chętnie dzieci będą chciały się bawić w pontonie. Wiek dziecka ma też znaczenie w kwestii bezpieczeństwa oraz wygody pływania.

Dla komfortu obsługi pontonu istotna może być też metoda napełniania pontonu powietrzem i łatwość usuwania go, rodzaj zaworów i rodzaj pompki, jakiej się do tego używa. Warto przemyśleć zakup zestawu, czyli pontonu z dołączoną od razu pompką.

Oczywiście nie od rzeczy będzie też sprawdzić, czy ponton do pływania ma wszelkie wymagane atesty i czy w jego specyfikacji producent nie zawarł jakichś ograniczeń, np. ze względu na wiek dziecka, które może z niego korzystać. Rzecz jasna, takie zastrzeżenie nie oznacza, że takiego pontonu nie można kupić - ostatnie słowo należy do rodzica i pod jego uważnym nadzorem, z zachowaniem należytej ostrożności, można takiego pontonu używać np. w jakimś ograniczonym zakresie (np. do pływania na bardzo płytkiej widzie), do czasu, aż dziecko do niego dorośnie.

Powrót

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store