0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Akcesoria plażowe – co kupić dzieciom nad wodę?

Data publikacji: 24-06-2022.

Akcesoria plażowe – co kupić dzieciom nad wodę?

Woda jest żywiołem, który przyciąga człowieka od wieków, także jako miejsce wypoczynku. Nasi przodkowie mogli cieszyć się tylko samą możliwością kąpieli w niej, ale my i nasze dzieci mamy dysponujemy już ogromnym asortymentem gadżetów, które mogą urozmaicić nasz relaks w wodzie i na plaży.

Dzieciom zabawy w wodzie przysparzają szczególnej frajdy. Warto je więc oswajać z nią kiedy się tylko da, bo jest to forma aktywności bardzo pozytywnie wpływająca na ich rozwój fizyczny. Woda nie jest jednak naturalnym środowiskiem życia człowieka i wiążą się z nią pewne zagrożenia. Dla rodziców bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem – pobyt nad wodą wymaga więc od nich wzmożonej uwagi. Akcesoria plażowe i wszelkiego rodzaju zabawki dmuchane nie tylko urozmaicą dzieciom zabawę, ale i zwiększą ich bezpieczeństwo w wodzie. Dyskretnie pomogą też w nauce pływania.

Radość, spokój i wygoda

Wybór zabawek dmuchanych jest obecnie olbrzymi – mamy gadżety w ciekawych kształtach, z pomysłowymi motywami i fantastycznymi kolorami. Nie wszyscy chcą jeździć nad jezioro lub morze czy na basen obładowani wielkim bagażem, warto jednak zainwestować zupełnie niewielkie pieniądze przynajmniej w kilka przydatnych rzeczy, które pod pozorem niewinnej zabawy zapewnią dzieciom większe bezpieczeństwa, a rodzicom spokój. Ich transport jest mniej uciążliwy niż się zdaje; większość z nich wykonuje się z lekkiego tworzywa, dają się łatwo złożyć i spakować, a na miejscu nadmuchać. Często do sporych rozmiarów, a jak wiemy od dziecka, im większa zabawka, tym większa zabawa. Dzieci bawią się wszystkim, a rzeczy, których przeznaczenie mogą odkrywać same, rozwijają ich wyobraźnię i sprawność fizyczną. Kolorowe motywy z ulubionych bajek i kreskówek, a także oryginalne projekty producentów dmuchanych zabawek je często ozdabiają, sprawiają, że dzieciaki chętniej po nie sięgają.

Nauka przez zabawę

Od pierwszych miesięcy życia naszych dzieci możemy oswajać je z wodą za pomocą specjalnych kamizelek, które pozwalają im unosić się na powierzchni, a także kółek i fotelików do nauki pływania albo bezpiecznych baseników dmuchanych, w których mogą bawić się bezpiecznie i w zawsze ciepłej wodzie. W nieco późniejszym okresie niezmiennym od dziesięcioleci hitem są rękawki, zwane też skrzydełkami. Wszystkie te gadżety utrzymują dziecko w bezpiecznej pozycji, chroniąc je przed niechcianym zanurzeniem, a co za tym idzie, przypadkowym podtopieniem. W miarę jak dziecko rośnie i nabywa sprawności, możemy odchodzić od gadżetów przeznaczonych głównie do minimalizowania zagrożeń, zamieniając je na sprzęt pomagający w nauce pływania. Wspomniane rękawki nie ograniczają ruchów, pozwalając dziecku zachować wrażenie samodzielności, wzmacniają jego pewność siebie i zachęcają do nabywania nowych umiejętności. Nadal też zwiększają bezpieczeństwo wypoczynku w wodzie – należy tylko dobrać ich do wagę i wymiary do stopnia rozwoju dziecka, by mogły skutecznie pełnić swą rolę. Korzystają z nich nawet dorośli mniej pewni swych umiejętności, kiedy chcą wypłynąć na głębszą wodę.

Akcesoria plażowe dla samodzielnych

W miarę jak dziecko się usamodzielnia, możemy je stopniowo wyposażać w gadżety nie wymagające zakładania ich na ciało, za to rozszerzające możliwości zabawy. Zapewniają one swobodę, a przy tym dyskretnie nadal wzmacniają bezpieczeństwo, gdy pozostają w zasięgu ręki. Znakomitymi towarzyszami zabaw starszych dzieci są pływające dmuchańce najróżniejszych kształtów. Nawet średnio pływające dziecko jest w stanie samodzielnie utrzymać się dzięki nim na powierzchni, bawić się z kolegami bez wstydu, że czegoś nie potrafi albo że korzysta ze sprzętu dla maluchów. A gdy się zmęczy, może bezpiecznie odpocząć, bez wychodzenia z wody. Dmuchańce mogą stanowić też, co ważne w czasie letnich upałów, pewną ochronę przeciwsłoneczną. Atrakcyjna forma, kształty zwierząt, owoców, pływających wysp, a nawet skuterów wodnych, motorówek, samolotów czy samochodów sprawią, że dzieci z chęcią z nich korzystają. Do wyboru są też inne akcesoria plażowe: materace, pontony, deski do nauki pływania, kółka albo piłki plażowe. Dla starszych, dobrze pływających dzieci znajdą się też akcesoria pozwalające rozwijać ich umiejętności, np. o naukę nurkowania.

A co dla starszych?

Młodzież i dorośli także lubią korzystać z tego rodzaju gadżetów – kto nie lubi dryfować na falach leżąc na dmuchanym kole, materacu, pontonie lub fotelu? Akcesoria na plażę mają często charakter uniwersalny, nadają się dla młodszych i starszych, ale istnieje też na rynku bogata oferta gadżetów przeznaczona głównie dla dorosłych. Może to być dmuchany kajak, sprzęt do nurkowania (okulary, maska, rurka, płetwy) czy sprzęty do swobodnego unoszenia się na wodzie.

Klasyka i nowości

Co zatem oferuje sklep dmuchane.pl? Akcesoria plażowe, które sprawdzą się równie dobrze nad morzem, jeziorem i we własnym basenie. Są wśród nich ponadczasowe klasyki, jak piłki plażowe, dmuchane koła, materace dmuchane i zabawki o najrozmaitszych kształtach. Z samych nadmuchiwanych zwierząt da się zorganizować spore zoo. Zawsze staramy się prześcignąć wyobraźnię dzieci.

Materac w kształcie lodów, kojec dla dziecka w formie samochodu, pływający samolot? Mamy. Walka z orką, rekinem, aligatorem lub kobrą? Da się zorganizować. Przejażdżka na pegazie, jednorożcu lub prehistorycznym pterozaurze – bez problemu! A może coś dla amatorów ornitologii – łabędź, flaming, tukan, papuga, kaczka? Leniwe unoszenie się na grzbiecie płaszczki, żółwia czy homara – też w zakresie możliwości. Wykonalne są też gry zespołowe: strzelanie piłką do bramki albo rzucanie nią do kosza. Wychodzimy naprzeciw wyobraźni dziecka. I utrudniamy zgubienie takiej zabawki nawet na tłocznych kąpieliskach – są oryginalnie zaprojektowane i zwracają uwagę wyrazistymi, widocznymi z daleka kolorami.

Gwarancja jakości

Dostarczamy tylko produkty gwarantujące – poza zabawą – całkowite bezpieczeństwo i spełniające najwyższe standardy. Nasze dmuchane zabawki produkowane są z odpornego na uszkodzenia i na warunki atmosferyczne, wytrzymałe tworzywa PVC i objęte są gwarancją producentów – firm Bestway i INTEX, liderów światowego rynku.

Powrót

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store