0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Tabletki multifunkcyjne do basenu

Filtry

Wielofunkcyjne tabletki do basenu

Żeby odpowiednio zadbać o wodę w basenie, aby kąpiel w niej była w pełni bezpieczna, potrzebujesz odpowiednich środków chemicznych. Potrzebne są one w celu odpowiedniego wyregulowania poziomu pH wody, jej dezynfekcji, usunięcia alg i glonów oraz zainicjowania koagulacji czy flokulacji, czyli procesu ułatwiającego oczyszczanie wody poprzez koncentrowanie drobnych zanieczyszczeń w większe skupiska, celem łatwiejszego wychwycenia ich przez filtry. Najlepszym sposobem będzie zaopatrzenie się w wielofunkcyjny preparat, który zrobi to kompleksowo. Można go nabyć w postaci tabletek zawierających równocześnie aktywny chlor, koagulant, stabilizator pH i środek glonobójczy. Działanie tabletki wystarcza na około 7 do 14 dni.

Kulki filtracyjne do pompy piaskowej Bestway 58475
(5/5) (2)
44,99 zł
Wkład Polysphere to lekkie, nietoksyczne kulki, które świetnie zastępują piasek filtracyjny. Mają dużą żywotność i dają szybsze efekty filtrowania wody.
Chemochlor Tabletki Multifunkcyjne 20g - 1KG
(4.9/5) (57)
49,90 zł
Najczęściej wybierany preparat wielofunkcyjny w postaci tabletek 20g do stałej i pełnej dezynfekcji wody basenowej. Działa bakteriobójczo, zapobiega powstawaniu glonów, ułatwia flokulację - bardzo wolno rozpuszczalny.
Chemochlor Tabletki Multifunkcyjne 20g - 5KG
(5/5) (4)
219,90 zł
Najczęściej wybierany preparat wielofunkcyjny w postaci tabletek 20g do stałej i pełnej dezynfekcji wody w basenie. Działa bakteriobójczo, zapobiega rozwojowi glonów, ułatwia flokulację - bardzo wolno rozpuszczalny.
Chemochlor Tabletki Multifunkcyjne 20g - 3KG
(4.8/5) (17)
134,90 zł
Najczęściej wybierany preparat wielofunkcyjny w postaci tabletek 20g do stałej i pełnej dezynfekcji wody w basenie. Działa bakteriobójczo, zapobiega rozwojowi glonów, ułatwia flokulację - bardzo wolno rozpuszczalny.

Tabletki multifunkcyjne do basenu

By móc w pełni cieszyć się ogrodowym basenem, musimy regularnie dbać o utrzymanie wody w odpowiednim stanie. Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa kąpieli powinniśmy utrzymywać zbiornik i wodę w nim w czystości, zapobiec rozwojowi szkodliwych bakterii, alg i grzybów, a także przeciwdziałać niszczeniu samej konstrukcji basenu, by mógł posłużyć nam dłużej. Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane środki chemiczne. Najłatwiej będzie zastosować multifunkcyjne tabletki, których działanie jest wielotorowe, zaś stosowanie wygodne, a przy tym całkowicie bezpieczne.

Tabletka dobra na wszystko

Żeby odpowiednio zadbać o wodę w basenie, aby kąpiel w niej była w pełni bezpieczna, potrzebujesz odpowiednich środków chemicznych. Potrzebne są one w celu odpowiedniego wyregulowania poziomu pH wody, jej dezynfekcji, usunięcia alg i glonów oraz zainicjowania koagulacji czy flokulacji, czyli procesu ułatwiającego oczyszczanie wody poprzez koncentrowanie drobnych zanieczyszczeń w większe skupiska, celem łatwiejszego wychwycenia ich przez filtry. Najlepszym sposobem będzie zaopatrzenie się w wielofunkcyjny preparat, który zrobi to kompleksowo. Można go nabyć w postaci tabletek zawierających równocześnie aktywny chlor, koagulant, stabilizator pH i środek glonobójczy. Multifunkcyjne tabletki 20g rozpuszczają się w wodzie powoli, zapobiegając powstawaniu i rozwojowi mikroorganizmów, ułatwiając flokulację i regulując odczyn wody.

Jedno rozwiązanie na różne problemy

Glony powodują zielony nalot na dnie i ścianach basenu, czasem także mętnienie wody. Z kolei bakterie mogą wywołać jej nieprzyjemny wody i śliski osad na dnie basenu. Natomiast skutkiem zbyt wysokiego odczynu pH wody może być chropowaty, wyczuwalny pod dłonią osad na ścianach zbiornika. Również brunatne czy żółte przebarwienia na ścianach mają podobną przyczynę. Zły odczyn wody może także powodować u ludzi o wrażliwszej skórze nieprzyjemne reakcje dermatologiczne. Optymalny poziom pH w basenie powinien mieścić się w przedziale 7-7,4. Z kolei zawartość chloru w basenie powinna kształtować się na poziomie 0,6 mg/l. Wielofunkcyjne tabletki pomogą nam dopilnować tych wartości i rozprawić się z każdym z powyższych problemów.

Najważniejsze jest odpowiednie stosowanie

Tabletek nie należy wrzucać bezpośrednio do zbiorników wykonanych z tworzywa sztucznego, ponieważ może ono ulec odbarwieniu. Powinno się je więc stosować umieszczając je w dozowniku chemii – może on mieć formę unoszącego się na powierzchni wody pływaka bądź być umieszczony w skimmerze. Zależnie od stanu pogody, temperatury wody czy liczby osób korzystających z basenu, działanie tabletki wystarcza na około 7 do 14 dni. Zaleca się też przeprowadzenie co ok. 2-3 tygodnie chlorowania szokowego.

Ogólne zasady bezpiecznego obchodzenia się z chemią

Poza dawkowaniem automatycznym, należy też dbać o inne zasady bezpieczeństwa związane ze stosowaniem chemii basenowej, którą stanowią przecież stężone substancje o silnym działaniu. Po pierwsze, produkty chemiczne trzeba przechowywać w oryginalnych opakowaniach i zawsze trzymać poza zasięgiem dzieci (nie wolno pozwalać, by to dzieci zajmowały się aplikowaniem chemii do basenu). Przed użyciem środka należy dokładnie przeczytać opis produktu i zapoznać się z opisanymi na etykiecie zaleceniami co do okoliczności jego stosowania oraz sposobu używania. Nie wchodzi w grę np. samowolne zwiększanie dawki, by wywołać silniejsze działanie – nadużycie chemii grozi nieprzyjemnymi skórnymi reakcjami u osób korzystających z basenu, a nawet zatruciem chemicznym. Nie należy też używać środków niewiadomego pochodzenia, trzymanych w zastępczych opakowaniach – nigdy nie możemy być wówczas całkowicie pewni, jaka to substancja, ani w jakim stanie się obecnie znajduje. W żadnym wypadku też nie wolno mieszać stężonych środków przed ich rozcieńczeniem. Możemy w ten sposób wywołać gwałtowną i potencjalnie niebezpieczną reakcję chemiczną. Wszystko to nie zmienia faktu, że prawidłowo stosowane preparaty chemiczne do basenów są całkowicie bezpieczne, przed wprowadzeniem do sprzedaży muszą bowiem przejść wymagające badania i testy. Tylko niewłaściwe obchodzenie się z nimi wbrew instrukcjom może być szkodliwe – dla naszego zdrowia i dla basenu. Warto więc dochować należytej ostrożności, a tabletki wielofunkcyjne – jeden z najbezpieczniejszych środków dostępnych na rynku – przyniosą nam wyłącznie pożytek.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pon. 7:30 - 17:30 wt.-pt. 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store