0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Stół do bilarda

Filtry

Stoły bilardowe na domowy wymiar

Stoły bilardowe w pełnych wymiarach nie zmieszczą się, rzecz jasna, do większości polskich mieszkań. Jeśli jednak nie chodzi nam o zawodowstwo ani sportowe wyczyny, ale o niezobowiązującą przyjemność z samej gry, można dla nich znaleźć nienajgorszą, rozrywkową alternatywę: ich zmniejszone wersje w różnych rozmiarach, które za niewielkie ceny można zainstalować w przeciętnym pokoju, nie powodując większych trudności w poruszaniu się. Stół do bilarda w domu przyda się zarówno jako świetne urozmaicenie spotkań towarzyskich, jak też sposób na odstresowanie czy też zabawę z dziećmi. Zasady gry można przenieść z gier w „dużego” bilarda. Rozmiary takich zminiaturyzowanych stołów mogą być przeróżne – od zupełnie niewielkiego stolika przeznaczonego dla dzieciaków, po taki o wymiarach zaledwie o stopę lub dwie mniejszych niż któryś z krótszych wariantów stołu do poola. By dobrze bawić się taką grą, to zupełnie wystarczy, a uzyskujemy dodatkową korzyść: na niewielkim stole możemy grać razem z dziećmi, które również uwielbiają tego typu gry.

Stół do gry w bilard duży NS-466
379,00 zł
Wyjątkowa okazja, aby cieszyć się grą w bilard na co dzień. Stół NS­466 doskonale odwzorowuje klasyczne odpowiedniki, a jego wymiary i niewielki ciężar pozwalają na swobodne przenoszenie – możesz grać w dowolnym miejscu, czy to w salonie, czy na przykład w pokoju dziecka. Stół bilardowy NS­438 zawiera wszystkie niezbędne akcesoria.
Stół do gry w bilard duży NS-438
(5/5) (1)
439,44 zł
Profesjonalny stół bilardowy z kompletem akcesoriów. Model NS­438 wiernie odwzorowuje klasyczne stoły do bilarda, jest więc atrakcyjnym dodatkiem do każdego wnętrza. Wyróżnia się mocną, stabilną i jednocześnie lekką konstrukcją.

Stół do bilarda – genialny sposób na domową nudę

Lubisz grać w bilard i chciałbyś móc to robić w dowolnej chwili, ale nie masz możliwości pójść do klubu bilardowego? Nie masz wystarczająco dużego domu, by pomieścić w nim własny stół, albo po prostu jest to wydatek zbyt duży dla domowego budżetu? Możemy zaproponować niedrogie rozwiązanie, które da Ci przyjemność gry w bilard we własnym mieszkaniu, a przy tym spodoba się też dzieciom, które możesz zacząć uczyć tej gry.

Gra z tradycją

Bilard jest grą o długiej, kilkusetletniej historii i bogatej, urozmaiconej tradycji. Pochodzi on z krajów azjatyckich, a do Europy dotarł prawdopodobnie w XV wieku. Początkowo do gry w bilard służył stół ograniczony bandami, pozbawiony otworów w rogach i po bokach. Z czasem stoły bilardowe wyposażono w kieszenie, zwane łuzami, do których celuje się bilą, czyli kulą bilardową – i to trafienie bilami do łuz przy pomocy specjalnego kija stało się celem większości rozgrywek. Gra od początku istnienia odbywa się zazwyczaj (choć nie zawsze) na prostokątnym stole o stosunku boków 1 do 2, pokrytym suknem. Rozmiary i typy stołów bilardowych mogą być zróżnicowane i zależą najczęściej od rodzaju gry, a tych jest mnóstwo.

Bilard niejedno ma imię

W grze biorą udział przeważnie dwie osoby, uderzające w bile naprzemiennymi seriami, trwającymi do czasu, gdy zawodnik popełni błąd. W poszczególnych odmianach tej gry stoły bilardowe różnią się między sobą rozmiarami, a czasem kształtem, inne bywa liczba bil, ich oznaczenie oraz reguły naliczania punktów. Odmian tych jest mnóstwo, ale dzielą się one na trzy zasadnicze grupy. Najpopularniejsze są obecnie gry typu pool, rozgrywane na stołach o długość 7, 8 lub 9 stóp, zaopatrzonych w sześć łuz. Zwykle wbija się w nich bile kolejno, według numerów, bądź jedynie bile własnego koloru, a poszczególne rodzaje gry mogą się różnić liczbą kul. Osobno klasyfikowane są gry z grupy snooker, które odmiennie kształtowały się historycznie i mają odrębne zasady oraz terminologię. W grach tego typu używane są również stoły bilardowe z sześcioma łuzami, ale większe (o długości 12 stóp), przez co gra wymaga wyższych umiejętności. Snooker uznawany jest za sport zawodowy i najlepsi zawodnicy zarabiają spore sumy – to najczęściej widywany w mediach typ gry. W snookerze bil jest więcej i mają one różne kolory, a wbija się je do łuz w kolejności zależnej od kolorów właśnie. Istnieją też gry odmiennego rodzaju, do których używa się zwykle 10-stopowych stołów bilardowych bez łuz – jest to tak zwany karambol. W tej grze przeważnie grają tylko trzy bile, a w rozgrywce chodzi o precyzję kombinowanych uderzeń bil o siebie i o bandy.

Rekwizyty do gry

Bile muszą spełniać określone warunki. Początkowo wyrabiano je głównie z kości słoniowej, jednak ze względu na deficyt tego materiału i związane z nim jego ceny, do pierwszej połowy XX wieku z różnym efektem szukano dlań dobrego substytutu. Pojawiły się więc materiały takie jak bakelit, celuloid, krystalit, stal czy drewno, ale wszystkie miały swoje wady. Współcześnie bile produkowane są z odpornych na pękanie i odpryski tworzyw sztucznych oraz żywic. Kije bilardowe wyrabia się natomiast z wysokiej jakości drewna, najczęściej klonowego. Kij musi być idealnie wytoczony, by uzyskał okrągły w przekroju kształt, zwężający się ku kapce (ang. tip), czyli miękkiej końcówce, którą uderza się w bile.

Domowa alternatywa

Stoły bilardowe w pełnych wymiarach nie zmieszczą się, rzecz jasna, do większości polskich mieszkań. Jeśli jednak nie chodzi nam o zawodowstwo ani sportowe wyczyny, ale o niezobowiązującą przyjemność z samej gry, można dla nich znaleźć nienajgorszą, rozrywkową alternatywę: ich zmniejszone warianty w różnych rozmiarach, które za niewielkie ceny można zainstalować w przeciętnym pokoju, nie powodując większych trudności w poruszaniu się. Stół bilardowy w domu przyda się zarówno jako świetne urozmaicenie spotkań towarzyskich, jak też sposób na odstresowanie czy też zabawę z dziećmi. Zasady gry można przenieść z gier w „dużego” bilarda, a stoły bilardowe w wersji mini najczęściej zbudowane są analogicznie do tych używanych w klasycznym poolu. Rozmiary takich zminiaturyzowanych stołów mogą być przeróżne – od zupełnie niewielkiego stolika przeznaczonego dla dzieciaków, po taki o wymiarach zaledwie o stopę lub dwie mniejszych niż któryś z krótszych wariantów stołu do poola. By dobrze bawić się taką grą, to zupełnie wystarczy, a uzyskujemy dodatkową korzyść: na niewielkim stole możemy grać razem z dziećmi, które również uwielbiają tego typu gry. Dzięki temu szybko zdobędą one podstawowe umiejętności i będą mogły je stopniowo rozwijać, a za kilka lat będą one jak znalazł na studenckie imprezy lub – kto wie – może okażą się początkiem kariery sportowej?

Trening ciała i umysłu

W bilard mogą grać wszyscy, bez względu na wiek i temperament – dla niektórych jest to nawet sport wskazany. Bilard sprzyja rozwijaniu uwagi i koncentracji, uczy też samokontroli, zachowywania zimnej krwi. Oczywiście jest też pierwszorzędnym sposobem na poprawę koordynacji ruchowej, zwłaszcza na linii ręka – oko. Gra ta jest również ćwiczeniem umysłowym – nabierając w niej wprawy, musimy dobrze obliczać kąty uderzeń i rotacje, przewidywać trajektorie ruchu bil po zderzeniu lub odbiciu od bandy, dobierać odpowiednią siłę, brać pod uwagę moment pędu – to zadania z zakresu geometrii oraz fizyki praktycznej. W ślad za tym idzie rozwój wyobraźni przestrzennej i obserwacji. Takie ćwiczenia można polecić jako trening każdemu dorosłemu, ale szczególnie przydadzą się dziecku w okresie rozwoju psychoruchowego. Współzawodnictwo pomaga też wpoić dziecku zasady fair play i nauczyć je zdrowej rywalizacji.

Wystarczy zamówienie przez internet i po paru dniach oczekiwania zyskamy w domu uniwersalną i pożyteczną zabawkę na długie lata, dla siebie i dzieci. To doskonałe remedium na nudę w czterech ścianach.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pon. 7:30 - 17:30 wt.-pt. 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - 2022 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income s.c.

Oprogramowanie KQS Store