0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 8:00 - 18:00 / WT-PT: 8:00 - 16:00. Wyślij wiadomość

Basen rozporowy, czy stelażowy? Jaki basen wybrać?

Poradnik baseny ogrodowe

Jak wybrać idealny basen ogrodowy?

Tak naprawdę to każdy marzy o własnym basenie. Duży zbiornik zrobi furorę na spotkaniu w gronie przyjaciół, a dzieci to już na pewno trudno będzie od niego oderwać. Poza tym to fantastyczny sposób na spędzenie leniwego letniego popołudnia. Zanim jednak całkowicie odpłyniemy w marzenia, przyjrzyjmy się faktom. Wybór basenów ogrodowych jest imponujący. Dmuchane, rozporowe, stelażowe.. ale jak wybrać dobry basen? Co należy wiedzieć, aby nie kupić niepotrzebnych akcesoriów kosztem tych niezbędnych? Nasz poradnik krok po kroku wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości – po zapoznaniu się z nim na pewno będziesz wiedzieć, czego potrzebujesz do swojego zestawu basenowego.

Zacznijmy od tego, czy warto mieć basen ogrodowy. Odpowiedź brzmi tak, ponieważ nie jest już to towar zarezerwowany dla osób z najgrubszymi portfelami. Ludzie mając dość zatłoczonych kąpielisk, zanieczyszczonych jezior oraz po prostu nie mający czasu ani okazji do wyjazdów, coraz częściej wybierają własne baseny. Jako że ich popularność rośnie, ceny są sukcesywnie obniżane. Mowa tu zwłaszcza o niedużych, prostych zbiornikach – te najbardziej pojemne i zaawansowane techniczne mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W naszej ofercie znajdują się takie i takie – najmniejsze baseniki dmuchane dla dzieci, nieco większe baseny rozporowe, w których można nawet trochę popływać oraz te największe na stelażu, idealne do spędzania letniego popołudnia w gronie przyjaciół. Zastanawiasz się jaki rozmiar wybrać? Zasada jest prosta, większy basen = większa frajda, dlatego warto wybrać największy model, na jaki pozwala nam wolne miejsce w ogródku lub finanse.

Jakie baseny ogrodowe sprzedajemy?Beseny ogrodowe dmuchane

1. Baseny dmuchane.

Zacznijmy od tego, czy warto mieć basen ogrodowy. Odpowiedź brzmi tak, ponieważ nie jest już to towar zarezerwowany dla osób z najgrubszymi portfelami. Ludzie mając dość zatłoczonych kąpielisk, zanieczyszczonych jezior oraz po prostu nie mający czasu ani okazji do wyjazdów, coraz częściej wybierają własne baseny. Jako że ich popularność rośnie, ceny są sukcesywnie obniżane. Mowa tu zwłaszcza o niedużych, prostych zbiornikach – te najbardziej pojemne i zaawansowane techniczne mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W naszej ofercie znajdują się takie i takie – najmniejsze baseniki dmuchane dla dzieci, nieco większe baseny rozporowe, w których można nawet trochę popływać oraz te największe na stelażu, idealne do spędzania letniego popołudnia w gronie przyjaciół. Zastanawiasz się jaki rozmiar wybrać? Zasada jest prosta, większy basen = większa frajda, dlatego warto wybrać największy model, na jaki pozwala nam wolne miejsce w ogródku lub finanse.

Baseny ogrodowe rozporowe

2. Baseny rozporowe.

Baseny rozporowe charakteryzują się bardziej wytrzymałą konstrukcją. Są dostępne w wielu rozmiarach. Warto pamiętać, że podany wymiar (np. 305 cm) odnosi się do średnicy mierzonej w najszerszej części zbiornika a nie na wysokości kołnierza (oponki). Baseny rozporowe są zazwyczaj okrągłe, nieco zwężają się w swojej górnej części. Kształtu nabierają podczas wypełniania ich wodą. To typ basenu dobry dla rodzin z dziećmi, ponieważ maluchy nie są narażone na kontakt z metalowymi elementami stelaża. Pamiętaj – nawet w tych zbiornikach nie zostawiaj swojej pociechy samej.

Baseny ogrodowe stelazowe

3. Baseny stelażowe.

Basen ze stelażem zapewnia największą wytrzymałość wśród zbiorników w naszej ofercie. Różnorodność kształtów i rozmiarów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podczas montażu będziesz łączyć pionowe oraz poziome belki (rurki), tworząc z nich nierdzewny stelaż dla PVC. Ich ustawianie może na początku wydawać skomplikowane, ale nie taki diabeł straszny – do każdego basenu dołączona jest wyczerpująca instrukcja obsługi (często także film na płycie DVD), która krok po kroku pokaże, jak dopasować odpowiednie części.

Intex czy Bestway, czyli kilka słów o tym, czy marka ma znaczenie?

Wybór marki jest ważną kwestią podczas szukania odpowiedniego basenu ogrodowego – przed nią zastanawiamy się nad rozmiarem, rodzajem konstrukcji, no i kwotą, jaką możemy przeznaczyć na ten cel. Sam wybór logo producenta jest drugorzędny, jeśli chodzi o marki wspomniane w nagłówku. Ich parametry oraz ceny nie odbiegają zasadniczo od siebie. Gdy jeden z producentów aktualnie nie ma w sprzedaży konkretnego modelu, warto sprawdzić, czy przypadkiem drugi producent nie oferuje podobnego. Nie polecamy natomiast wybierania tzw. no-name’ów, czyli produktów, które wytwarzają firmy nieznane na rynku. Tylko producenci o ugruntowanej pozycji wykorzystują wytrzymałe materiały, ponieważ posiadają odpowiednie fundusze na ich testowanie. Pozorna oszczędność na nic się zda, jeśli tani basen rozpadnie się nam przed upływem jednego sezonu. Poza tym nie wszyscy „niszowi” producenci oferują komplet akcesoriów do swoich produktów, więc problematyczne może być później dobranie pompy filtrującej czy chociażby pokrywy do takiego basenu. Z basenami firm Intex i Bestway nie ma tego problemu, ponieważ obie firmy zapewniają kompleksowe wyposażenie swoich basenów.

Zestawy basenowe

Zestawy basenowe - o co chodzi?

Zestaw basenowy to gotowe, kompleksowe rozwiązanie – basen z kompletem akcesoriów. Większość modeli basenów posiada specjalnie skompletowane akcesoria, idealnie dobrane do konkretnego rozmiaru i typu basenu, od 2w1, poprzez 3w1 i 7w1 (najpopularniejsze) a nawet 12w1 i więcej. Pierwsza cyfra oznacza z ilu akcesoriów składa się zestaw (wliczając w to sam basen). Kupując taki zestaw, zwłaszcza u innych sprzedawców, zwróć szczególną uwagę jakie akcesoria dokładnie zawiera, gdyż zestawy nie zawsze muszą być sobie równe. Zdarza się, że niektórzy sprzedawcy oferując zestaw basenowy zaliczają instrukcję czy łatki jako jego elementy, chociaż te 2 rzeczy są nierozłączną częścią każdego basenu, nawet takiego bez zestawu. Nasza firma do zestawów wlicza jedynie konkretne akcesoria: pompę, matę, pokrywę itp. Nie daj się zwieść niską ceną u konkurencji – sprawdź, czy oferowane zestawy są rzeczywiście identyczne i dokładnie przeanalizuj z czego składa się zestaw.

Co z trwałością basenu?

Dobry basen to trwały basen. Na szczęście producenci, z którymi współpracujemy wiedzą, jak taki wykonać. Zbiorniki w naszej ofercie zbudowane są z wytrzymałego PVC, uzupełnionego o siatkę poliestrową. Przekrój ściany basenu dobrze widać na poniższej ilustracji.

Zestawy basenowe

Jak możemy zadbać o nasz basen, aby sprawdził się podczas niejednego letniego sezonu? Teoretycznie można go wkopać w ziemię, ale nie polecamy tego rozwiązania, ponieważ 1/ zbiorniki w naszej ofercie są typowo naziemne, 2/ kłopotliwe mogłoby być podłączenie np. pompy filtrującej. Aby nie uszkodzić basenu, trzymaj z dala od niego wszelkie zwierzęta. Podobnie przed kąpielą, zdejmij wszystkie ostre przedmiotu oraz biżuterię, aby przypadkowo nie przebić dmuchanej powierzchni.

Przygotowanie podłoża pod basen.

Przygotowanie do ustawienia basenu należy rozpocząć od starannego oczyszczenia miejsca tj, pozbycia się wszelkich kamyczków, śmieci, gałązek, słowem wszystkiego, co może uszkodzić jego dno. Przede wszystkim grunt powinien być płaski i doskonale wypoziomowany. Nie zaleca się rozstawiania basenu na spadkach terenu. Podłoże powinno być odpowiednio twarde, żeby wytrzymało ciężar wody – żadne piaski czy inne sypkie skały nie wchodzą w grę. Pamiętaj, że zbiornik nie oszczędzi trawy, która rośnie w pobliżu. Jeśli szczególnie lubisz swoje roślinki, wybierz dla niego inne miejsce, ponieważ na wilgotnym podłożu długo nie pożyją.

Rozstawianie basenu ogrodowego

Rozstawianie basenu.

  1. Układamy matę na przygotowanym wcześniej podłożu (o tym, jak się zabrać do jego oczyszczania, przeczytasz poniżej).

  2. Basen posiada specjalne otwory – ten do odpływu wody powinien być skierowany ku miejscu, w które będzie można ją bezproblemowo usunąć, z kolei te od pompy filtrującej w stronę źródła zasilenia elektrycznego. Zazwyczaj znajdują się blisko siebie, więc ten problem sam się rozwiązuje.

  3. Nie zapomnij pozostawić nieco wolnej przestrzeni wokół basenu tak, aby mieć do niego swobodny dostęp z każdej strony.

  4. Po rozłożeniu powłoki nie należy jej zbytnio przeciągać po ziemi – w końcu nie chcesz uszkodzić swojego basenu przed skorzystaniem z niego?

  5. Kołnierz (oponkę) w basenach rozporowychpompujemy pompką ręczną, pozostawiając nieco wolnego miejsca (ciepłe powietrze rozpręża się). Zapobiegnie to pęknięciom na jego szwach.

  6. Wodę należy nalewać stopniowo – najpierw kilka centymetrów, aby przekonać się, czy grunt jest odpowiednio wypoziomowany. Jeżeli spływa do jednego końca – niestety tak nie jest. Nie ignoruj tego, ponieważ woda w źle ustawionym basenie może szczególnie mocno naciskać na jeden z jego boków. Wygładzanie podłogi najlepiej zacząć od środka dna ku brzegom basenu. Z kolei matę wygodnie jest wyrównywać przy pomocy drugiej osoby. Jeśli wszystko wygląda dobrze, można dolać resztę wody, do ok. 80 % wysokości zbiornika.

Rozstawianie basenu rozporowego

Napełnianie basenu wodą.

Do jakiej wysokości należy nalać wody? W przypadku basenów rozporowych o wysokości 91 cm jest to ok. 80 % wysokości ścianki. Na zbiornikach o wysokości 107 cm i większej narysowana jest linia – znajdziesz ją na dmuchanej obręczy. Jeśli chodzi o te z metalowym stelażem, wysokość tafli wody może wzrosnąć o ok. 10 %. Jak często trzeba ją wymieniać? Dobra wiadomość jest taka, że podczas regularnego korzystania z pompy filtrującej oraz chemii basenowej, woda powinna wytrzymać przez cały sezon. Przed zimą należy ją wylać ze zbiornika – o przygotowaniu basenu do posezonowego przechowywania, przeczytasz w kolejnym akapicie. Wracając do napełniania wodą, trudno jednoznacznie powiedzieć, ile czasu to zajmie. Ma na to wpływ wiele czynników: rozmiar basenu, przekrój węża oraz ciśnienie wody. Nie obawiaj się, jeżeli podczas nalewania konstrukcja lekko się kołysze – po wypełnieniu basenu będzie stać prawidłowo.

Wspominaliśmy już o pompie filtrującej oraz środkach chemicznych do basenów. To najpopularniejsze akcesoria i ucinając wszelkie wątpliwości, tak, są bardzo potrzebne. Bez nich nasz zbiornik na pewno nie zachęcałby do kąpieli. Woda stałaby się zielona od glonów, a piasek czy inne zanieczyszczenia zebrane na dnie zdecydowanie nie dodałby basenowi uroku. W naszej ofercie znajdziesz zestawy basenowe skomponowane przez profesjonalistów – od 2w1 do nawet 9w1. Jeśli nie czujesz się na siłach samemu dobierać akcesoria, zdaj się na nasze doświadczenie. Jeżeli jednak wolisz zrobić to samodzielnie, pamiętaj, że mieszanie dodatków dwóch producentów nie ma znaczenia w przypadku tych drobnych (maty, termometry, pływaki itp.), jednak jeżeli chodzi np. o wspomniane pompy, zalecamy ich wybór pod kątem posiadanego basenu.

Rozstawianie basenu stelazowego

Przygotowanie basenu do zimy.

Po udanym sezonie, gdy spadająca temperatura zachęci raczej do spędzania wieczorów przed kominkiem niż w basenie ogrodowym, warto poświęcić nieco czasu, aby przygotować sprzęt do kolejnych wakacji. Przede wszystkim pozbywamy się wody – gdy ta zamarznie, może przebić materiał zbiornika. Następnie starannie go suszymy, czyścimy, ostrożnie składamy i przechowujemy wewnątrz jakiegoś budynku – garaż albo inne pomieszczenie gospodarcze będą w sam raz.

Jak obliczyć objętość basenu?

Obliczenie objętości basenu jest istotne, jeśli chodzi o prawidłowe dawkowanie środków chemicznych. Nasza mała ściąga pomoże Ci szybko przeliczyć, np. ile sztuk tabletek multifunkcyjnych będziesz potrzebować (przypominamy: 2-3 tabletki na 10m3 wody).

1 l = 0,001 m3

1000 l = 1m3

Pojemność basenu powinna być także podana na opakowaniu oraz w instrukcji basenu.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Na zakończenie warto pamiętać, że napełniony basen to nie zabawka dla dzieci – zawsze miej je na oku, gdy korzystają z kąpieli, nie pozwól im także do niego wskakiwać. Zbiornik oraz wszystkie akcesoria muszą być montowane przez osoby dorosłe. Kieruj się zdrowym rozsądkiem – spędzanie czasu w wodzie to świetny pomysł, jeżeli korzysta się z niego z głową.

Ulotka bezpieczenstwo

Co jeszcze wybrać do basenu?

Po pierwsze – chemia basenowa. Absolutne minimum. To dość obszerne zagadnienie, dlatego przygotowaliśmy na jej temat oddzielny poradnik – możesz znaleźć go tutaj.

Poradnik chemia do basenu

Po drugie – wspomniana już kilkakrotnie pompa filtrująca z odpowiednim wkładem. Woda w zbiorniku krąży w zamkniętym układzie – przepływa jednym wężem do pompy (tam jest oczyszczana), a drugim wraca z powrotem do basenu. Zaleca się, aby pompa była włączona codziennie przez kilka godzin – szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi. Pamiętaj! Pompa wymaga podłączenia do prądu, dlatego przed kąpielą upewnij się, że jest wyłączona. Każdy zbiornik rozporowy oraz stelażowy posiada odpowiednie otwory do mocowania pompy. Przy basenach dmuchanych nie ma takiej możliwości.

Pompa filtrujaca

Nasza oferta obejmuje pompy z wkładem papierowym oraz pompy piaskowe. Posiadamy także modele z generatorem chloru. Czym one się różnią?

Tradycyjna pompa filtrująca.

W skład urządzenia wchodzą dwa mechanizmy filtrujące. Należy je zamontować w dwóch otworach powłoki basenowej. Siatka na sitku zapobiega zaklinowaniu się większych zanieczyszczeń, a w konsekwencji uszkodzeniu pompy. Tradycyjne pompy wyposażone są także w wymienny papierowy filtr. O tym jak wybrać ten odpowiedni do swojego urządzenia, przeczytasz poniżej.

Pompa filtrujaca z wkladem papierowym

Jak wymieniać filtry?

Gdy pompa filtrująca pracuje przez wiele godzin, konieczne stanie się wyczyszczenie jej filtra. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim urządzenie należy odłączyć od zasilania. Po zdjęciu pierścienia obudowy filtra, a następnie pokrywy można go wyciągnąć. Zwróć uwagę, czy we wnętrzu urządzenia także znajdują się jakieś zanieczyszczenia – jeżeli tak konieczne będzie ich spłukanie. Sam wkład wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Dopiero mocno zniszczony trzeba wymienić. Producent zaleca robić to raz na 2 tygodnie, ale z doświadczenia wiemy, że nie ma jednej reguły. Są filtry, które spokojnie wytrzymają miesiąc, a są i takie, które po tygodniu trzeba zastąpić nowym.

Czyszczenie papierowego filtra

Aby woda nie wlewała się do pompy podczas wymiany filtra należy podnieść urządzenie powyżej poziomu wody basenowej. Następnie zakręcić wieczko oraz odstawić je z powrotem na ziemię. Chwila przerwy – w tym czasie rury wypełnią się wodą. Wówczas wystarczy odpowietrzyć pompę poprzez delikatne odkręcenie odpowietrznika (do momentu aż pokaże się woda) a następnie zakręcić odpowietrznik. Na koniec włączamy pompę i sprawdzamy, czy działa poprawnie.

Pompa piaskowa.

Pompa piaskowa jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebuje do funkcjonowania papierowego wkładu, ale piasku właśnie. I to nie byle jakiego – ten z placu zabaw dla dzieci odpada. Używaj jedynie piasku kwarcowego nr.20 lub szkliwa. Wielkość ziarna od 0.45 do 0.85 mm.

Problemy z wodą i ich rozwiązania:

Położenie zaworu: Funkcja:
Filter - filtrowanie Normalna filtracja i regularne opróżnianie zbiornika
Backwash - wypłukiwanie Odwraca kierunek przepływu wody, aby oczyścić filtr
Rinse - przepłukiwanie Dla początkowe oczyszczania piasku i wyrównania jego dna po wypłukiwaniu
Waste - odpady Bezpośrednie czyszczenie odpadów, obniżenie poziomu wody w basenie lub osuszenie basenu
Recirculate – recyrkulacja Dla krążącej wody z powrotem do basenu bez przechodzenia przez filtr
Closed - zamknęty Zamyka cały przepływ wody do filtra i basenu (tylko przy wyłączonej pompie)

Wybór pompy zależy od wielkości basenu, jaki posiadasz. Do tych większych konieczne będą te o dużej wydajności. Jeśli masz pompę o większej wydajności, a chcesz ją podłączyć do zbiornika, który takiej nie wymaga, skorzystaj z konektorów. Tabelka poniżej pomoże Ci dopasować odpowiednie urządzenie do twojego zbiornika oraz podpowie, w jaki filtr należy się zaopatrzyć.

INTEX - pompy z wkładem papierowym.

Numer kat.
pompy

Wydajność
(litry/godz.)

Kompatybilny
asen (wymiar w cm)

Filtr

Wąż

28602

1250

244

Typ H

29059
śr.32 mm

28604

2006

244, 305, 366

Typ A

28638

3785

457, 488

Typ A

28636

5678

549

Typ A

29060
śr.38 mm

28634

9462

732

Typ B

28674 z generatorem chloru

4542

max. 549

Typ A

29059
śr.32 mm

Podlaczenie pompy Intex

INTEX - pompy piaskowe.

Numer katalogowy pompy

Wydajność
(litry/godz.)

Kompatybilny basen
(wymiar w cm)

Wąż

28644

4500

Ultra Frame prostokątne 549 x 274
Okrągłe 488

29060
śr.38 mm

28646

7900

Ultra Frame prostokątne i owalne
732 x 366

28648

10500

Ultra Frame okrągłe 975 x 488
Prostokątne 732 x 366

28652

12000

 

28676 z generatorem chloru

6000

Ultra Frame (szare): okrągłe - 549
Prostokątne 732 x 366

28680 z generatorem chloru

10 000

Ultra Frame (szare): okrągłe 732
Prostokątne 975 x 488

 

BESTWAY - pompy z wkładem papierowym.

Numer
kat. pompy

Wydajność
(litry/godz.)

Kompatybilny basen
(wymiar w cm)

Filtr

Wąż

58381

1249

Rozporowe 244, 305, 366
Stelażowe 305, 366

Typ I

58369
śr.32 mm

58383

2006

Rozporowe 457, 366
Stelażowe 457

Typ II

58386

3028

Rozporowe
Stelażowe 457, 549

Typ II

58389

5678

549

Typ III

58368
śr.38 mm + adaptery 32 mm

58391

9463

Oval Fast Set 732

Typ IV

 

BESTWAY - pompy piaskowe.

Numer
kat. pompy

Wydajność
(litry/godz.)

Kompatybilny basen
(wymiar w cm)

Wąż

58397

2006

Rozporowe i stelażowemax. 457

58369
śr.32 mm

58400

3785

Rozporowe i stelażowe457, 549

58369
śr.32 mm + adaptery 38 mm

58404

5678

Rozporowe i stelażowe 549

58368
śr.38 mm + adaptery 32mm

58366

7571

Rozporowe i stelażowe 549

 

Filtry do pomp basenowych

Filtry do pomp.

TYP

KOD PRODUKTU

ŚREDNICA (cm)

WYSOKOŚĆ (cm) 

ŚR. OTWORU (cm)

BESTWAY

Typ I 

58093

8

9

2,6

Typ II 

58094

10,6

13,6

5,1

Typ III 

58012

10,6

20,3

4,1

Typ IV 

58095

14,2

25,4

4,9

INTEX

 

Typ H 

29007

10,7

9

Typ A 

29000

10,7

20

4,9

Typ B 

29005

14,5

25,3

4,6

 

Akcesoria do pomp

Co jeszcze poza pompą filtrującą?

Zestawy naprawcze.

Bywa, że pomimo najszczerszych chęci, nie uda nam się dotrwać do końca sezonu bez przebicia np. dmuchanego kołnierza w basenie. Co wtedy? Na pewno nie trzeba się żegnać ze swoim produktem – wystarczy skorzystać z zestawu naprawczego. W naszej ofercie są dwa rodzaje łatek: samoprzylepne oraz tradycyjne, z klejem. Pierwsze z nich (Wet Set Intex) można przyklejać nawet na mokrą powierzchnię czy pod wodą. Przed skorzystaniem z łatek, przytnij je do odpowiedniej wielkości – nie zapomnij, że musi być większa niż uszkodzenie. Jeśli naprawiamy przedmiot na sucho, nienadmuchany, należy odczekać około pół godziny przed jego napompowaniem.

Drabinki basenowe.

Wielu Klientów dzwoni z pytaniem, czy drabinka do basenu jest konieczna. W końcu wydaje się, że np. 76 cm wysokości to niedużo. Proszę jednak pomyśleć, że ze zbiornika nie będą korzystać jedynie osoby dorosłe. Dla dzieci nawet taka wysokość to na pewno będzie spore utrudnienie. Dodatkowo wchodzenie do basenu i opieranie się przy tym o jego boki może narazić go na uszkodzenie. Próba przejścia przez śliski dmuchany kołnierz może być wręcz niewykonalna. Bezpieczna, dwustronna drabinka na pewno jest warta swojej ceny. Ma antypoślizgowe stopki, dlatego z pewnością pozostanie na swoim miejscu, nie uszkadzając przy tym dna zbiornika.

Drabinki basenowe

Skimmer – powierzchniowy oczyszczacz wody.

Kształtem przypomina koszyczek z sitkiem mocowany na ścianie basenu. Taki skimmer podłączany jest przez ścianę basenu do pompy filtrującej, a więc cała woda, którą pompa pobiera z basenu w pierwszej kolejności zostanie oczyszczona przez koszyk w skimmerze. Może on także służyć jako dozownik chemii basenowej, do którego wrzucamy tabletki.

Dozowniki chemii w basenie ogrodowym

Pływak, dozownik chemii basenowej.

Nazywany także dyspenserem, prosty w budowie i działaniu ale absolutnie niezbędne akcesorium. Wrzucamy do niego chemię basenową w postaci multitabletek, a ten pływając swobodnie po powierzchni wody rozprowadza rozpuszczającą się chemię po całym basenie. Występuje w kilku różnych rozmiarach, często z opcją regulacji siły dozowania lub opcjonalnie z wbudowanym termometrem. Przypominamy, że nie można tabletek z chemią wrzucać bezpośrednio do basenu, gdyż grozi to odbarwieniem dna!

Zestawy czyszczące.

Niestety żaden skimer czy pompa filtrująca nie wyłapią zanieczyszczeń, które opadły już na dno basenu. Aby się ich pozbyć, trzeba skorzystać ze specjalnego odkurzacza. W ofercie mamy także zestawy czyszczące z siatką do zbierania zabrudzeń z powierzchni wody oraz szczotkami. Komplety Intex oraz Bestway są do siebie podobne, dlatego nie będziemy ich omawiać oddzielnie. Jeśli dobierasz akcesoria samodzielnie, upewnij się, że są ze sobą kompatybilne (czyli np. średnica kija aluminiowego i otworu szczotki do siebie pasują).

Kij aluminiowy Intex

Siatka Intex

Szczotka Intex

29054 - 2,39 m 

29050

29052

29055 – 2,79 m 

29051

29053

 

Zestawy czyszczace do basenow

Jeżeli nie chcesz tracić czasu, wybierz zestaw czyszczący skompletowany przez producentów. Co można w nich znaleźć? Podstawowe zestawy składają się z aluminiowego, teleskopowego kija oraz siatki i szczotki do czyszczenia dna i ścian basenu. Mamy także różne końcówki odkurzaczy, które można podłączyć do węża ogrodowego oraz takie, które przez skimer łącza się z pompą filtrujacą. Są także modele wyposażone w specjalne pojemniki na zebrane zanieczyszczenia. Korzystanie z odkurzacza nie wymaga opróżniania basenu. Zabrudzenia, które „podbije” z dna odkurzacz, zostaną wciągnięte przez pompę. Sama pompa nie byłaby w stanie ich zebrać. Firma Intex przygotowała również automatyczny czyściciel dna, który do pracy wymaga pompy o wydajności przynajmniej 6000 litrów./godz. Dzięki pływom wody, jakie wytwarza urządzenie, wspomniany produkt porusza się po dnie samodzielnie, odbijając się od brzegów zbiornika. Dodajmy, że w niedużych basenach nie znajdzie on zastosowania.

Zestawy czyszczace do basenow

W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, zadbaj, aby do twojego basenu ogrodowego dostawało się jak najmniej zanieczyszczeń. W tym celu, gdy zbiornik stoi nieużywany, przykryj go specjalną pokrywą. Dzięki temu nie wpadną do niego liście, czy inne odpady, które przyniesie wiatr.

Pokrywy basenowe

Podgrzewanie wody w basenie.

Jeśli Twój basen ogrodowy jest nieduży, polecamy pokrywy solarne wykonane z foli bąbelkowej zapewniające izolację termiczną. W ciągu dnia pozwalają na nieco szybsze nagrzewanie wody, zaś nocą spowalniają jej utratę ciepła. Pokrywa solarna leży luźno na tafli wody (układamy ją bąbelkami do dołu), dlatego nie zabezpiecza tak dobrze przed zanieczyszczeniami. Zwróć uwagę, że jej rozmiar nie jest taki sam, jak zbiornika. W naszych opisach zawsze podajemy oba wymiary – rozmiar pokrywy oraz basenu, do jakiego jest przeznaczona. Pod dnem możesz także ułożyć styropian, taki o około centymetrowej grubości. Zapobiegnie to szybkiemu wychładzaniu wody przez kontakt z zimnym podłożem.

Pokrywa solarna

Jeśli to dla Ciebie za mało, możesz zdecydować się na zakup podgrzewacza do wody. Pamiętaj, że szybkość podgrzewania wody zależy od wielu czynników - temperatury początkowej wody, temperatury otoczenia, siły wiatru, pojemności basenu. Dodatkowo podgrzewacz wymaga połączenia z pompą filtrującą. Urządzenie sprawdzi się jedynie przy mniejszych zbiornikach – do 457 cm.

Podgrzewacze do basenow

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej...

Generator ozonu.

Generator ozonu Hydro Force Bestway to urządzenie, które sterylizuje wodę w basenie. Zabija bakterie, wirusy, pozwala na znaczne ograniczenie zużycia środków chemicznych. Ozon jest o wiele silniejszym utleniaczem od tradycyjnego chloru oraz w przeciwieństwie do niego nie wydziela charakterystycznego zapachu. Nie zaszkodzi Twoim dzieciom, jest także przyjazny dla środowiska. To dość spory wydatek, ale zwróci się z nawiązką, ponieważ zredukuje konieczność stosowania innych środków chemicznych. Szczegóły na temat działania urządzenia znajdziesz w opisie produktu.

Generator ozonu

Generator chloru.

To proste w obsłudze urządzenie, które wytwarza chlor ze zwykłej soli kuchennej, przez co niweluje konieczność stosowania terapii dezynfekujących. Odbywa się to następująco: pewna ilość soli rozpuszcza się w wodzie basenowej. Powstała wówczas solanka trafia do ogniwa elektrolitycznego, gdzie wytwarzany jest chlor, który od razu rozpuszcza się w wodzie. Zapobiega to namnażaniu się bakterii, a tym samym zapewnia czystość w basenie. Ciekawym rozwiązaniem są także kompleksowe rozwiązania, gdzie generator chloru jest wbudowany w pompę filtrującą. Więcej informacji o generatorze chloru można znaleźć pod jego opisem.

Generator chloru

Wszelkie prawa do używania, kopiowania i rozpowszechniania tekstu należą do Global Income s.c. Krzysztof Podbielski, Dariusz Celejewski i podlega przepisom ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie powyższego artykułu w całości lub części oraz wykorzystanie grafik naszego autorstwa zamieszczanych na portalu dmuchane.pl bez pisemnej zgody Global Income s.c Krzysztof Podbielski, Dariusz Celejewski jest zabronione.

Galeria

Powrót

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - 2020 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income s.c.

Oprogramowanie KQS Store