0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Sitko do basenu

Filtry

Sitka do basenów

Każdy właściciel basenu ogrodowego potrzebuje skutecznego sprzętu do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wody, takiego jak siatka do wyławiania owadów, patyków czy liści. Powinna ona odznaczać się dużą wytrzymałością i możliwością zgarniania nią obiekty różnych rozmiarów. Pewne rodzaje zanieczyszczeń lepiej jest bowiem wyławiać z wody samemu. Do samodzielnego ich wyławiania przeznaczone są właśnie sitka czy też siatki basenowe. Bardziej skomplikowane akcesoria basenowe nie zawsze są tak skuteczne, jak proste, znane od wieków rozwiązania, zwłaszcza te w nowoczesnym wykonaniu - lekkie, z wytrzymałych materiałów, o ergonomicznych konstrukcjach zawierających udogodnienia przemyślane specjalnie pod kątem basenów.

Siatka do wyławiania nieczystości Bestway 58278
18,99 zł
Oryginalna siatka do wyławiania nieczystości z basenu. Pasuje do aluminiowego kija teleskopowego Bestway Deluxe, o średnicy łączenia 26,2 mm (model kija Bestway #58279 - brak kija w zestawie).
Bestway
Bestseller
Siatka do wyławiania nieczystości Bestway 58277
(5/5) (1)
18,99 zł
Każdy właściciel basenu ogrodowego na pewno potrzebuje skutecznego sprzętu do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wody, tak jak siatka, która pomoże Ci usunąć na przykład owady czy liście. Siatka odznacza się dużą wytrzymałością i potrafi zgarnąć nawet niewielkie obiekty.
INTEX
Bestseller
Siatka do wyławiania nieczystości INTEX 29050
(4.8/5) (4)
8,99 zł
Oryginalna siatka do wyławiania nieczystości z basenu. Pasuje do aluminiowego kija teleskopowego Intex Deluxe, o średnicy łączenia 26,2 mm (model kija Intex #29054 - brak kija w zestawie).
Siatka do wyławiania nieczystości INTEX 29051
(4.9/5) (7)
16,99 zł
Praktyczna siatka do wyławiania nieczystości z basenu. Pasuje do aluminiowego kija teleskopowego Intex Deluxe, o średnicy łączenia 29,8 mm (model kija Intex #29055 - brak kija w zestawie).

Zadbaj o czystość wody w swoim basenie!

Basen ogrodowy – rozporowy, stelażowy, dmuchany czy murowany – nieustannie narażony jest na zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz. Wody nie uchronią przed nimi ani osłony na basen, ani filtry basenowe, skimmery czy inne tego typu urządzenia do czyszczenia basenu. Ostatecznie, najbardziej skuteczne okazują się metody najprostsze.

Każdy właściciel basenu ogrodowego potrzebuje więc skutecznego sprzętu do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wody, takiego jak siatka do wyławiania na przykład owadów, patyków czy liści. Powinna ona odznaczać się dużą wytrzymałością i możliwością zgarniania nią obiekty różnych rozmiarów.

Co wpada do basenu?

Do basenu ustawionego w ogrodzie – pełnym zazwyczaj drzew oraz krzaków i pokrytym trawą – wpadają najróżniejsze zabrudzenia, pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, a nawet mineralnego. Począwszy od nawiewanego do jego wnętrza przez wiatr piasku lub ziemi, kwiatowych pyłków i płatków, poprzez liście, gałązki i owoce (stąd tak ważne jest, by nie ustawiać basenu bezpośrednio pod drzewami czy większymi krzewami), aż po topiące się w nim owady, a nierzadko i większą faunę, na przykład, niestety, wiewiórki.

Uciążliwe zanieczyszczenia

O ile z drobnymi cząstkami brudu z powodzeniem poradzą sobie filtry i skimmery, to wobec większych śmieci, jakie mogą znaleźć się w zbiorniku, zwłaszcza po większych podmuchach wiatru, mogą się one okazać bezradne. Ba, niektóre z nich mogą ulec uszkodzeniu w zetknięciu z nieprzeznaczonym dla nich rodzajem zabrudzenia. Dlatego istotne jest możliwie regularne kontrolowanie stanu wody i – w razie potrzeby – czyszczenie basenu osobiście. Pewne rodzaje zanieczyszczeń, np. gałęzie, duże liście, większe utopione zwierzęta albo drobiny brudu skoncentrowane przez chemiczne koagulanty w większe skupiska (co jest praktyczną metodą na pozbycie się trudnych do usunięcia w inny sposób drobinek), lepiej jest wyławiać z wody samemu. I nie chodzi tu tylko o estetykę, ale i o zdrowie. Liście, owoce czy drobna fauna gniją w wodzie i dają pożywkę drobnoustrojom, wywołując ryzyko kwitnienia wody, jej mętnienia, zmiany koloru i zapachu czy pojawienia się brzydkich oraz szkodliwych osadów.

Najlepsze są proste sposoby

Do samodzielnego wyławiania zanieczyszczeń z wody w basenach przeznaczone są właśnie sitka czy też siatki basenowe. Oczywiście, tego rodzaju zabrudzenia można też usuwać np. odkurzaczami basenowymi, ale raz, że to dużo droższy sprzęt, a dwa – o ile nie jest to odkurzacz automatyczny – bynajmniej nie musi nam on zaoszczędzić czasu ani zachodu, a wręcz przeciwnie. Zdarza się, że bardziej skomplikowane akcesoria basenowe nie są aż tak skuteczne, jak proste, znane od wieków rozwiązania. A zależy nam przecież na osiągniętym dzięki danemu urządzeniu końcowym efekcie.

Stary pomysł, nowe technologie

Sam wynalazek w ogólnych zarysach nie jest oczywiście nowy, ale znacząca różnica oferowanych przez nas produktów względem siatek, jakich używali do różnych celów nasi pradziadowie, polega na użytych do ich produkcji materiałach oraz sposobie wykonania. Pojawiły się lekkie, a zarazem wytrzymałe materiały, a ergonomiczne konstrukcje zawierają udogodnienia, przemyślane specjalnie pod kątem czyszczenia basenu. Produkowane przez renomowane firmy Bestway i INTEX sitka do basenów charakteryzują się przede wszystkim trwałością materiału, z jakiego zrobiona jest siatka o drobnych okach, a przy tym jej odpowiednią, lekką rozciągliwością. Musi ona w końcu pomieścić i udźwignąć wyławiany ciężar, a zarazem nie ulec łatwemu rozerwaniu, na przykład ostrym końcem ułamanej gałęzi. Do kompletu potrzebne są kompatybilne kije aluminiowe o odpowiedniej długości, najlepiej teleskopowe – pamiętajmy, że zwłaszcza przy większych basenach musimy mieć możliwość sięgnięcia nawet dość daleko od krawędzi zbiornika, czasem nawet na kilka metrów, samemu pozostając bezpiecznie poza nim. Kij taki powinien być wyposażony w wygodny uchwyt i być lekki, aby łatwo go było utrzymać, a zarazem wytrzymały na naprężenia – nie może wyginać się nadmiernie, ani tym bardziej pękać pod ciężarem wyławianego przedmiotu oraz swoim własnym.

Kupuj u najlepszych

Te wszystkie cechy mają akcesoria basenowe INTEX i Bestway, które znajdują się w ofercie naszego sklepu. Obie te firmy są światowymi liderami w dziedzinie produkcji basenów ogrodowych oraz wszelkiego typu sprzętu do nich. Bestway i INTEX działają na rynku od kilkunastu lat i przez ten czas wyrobiły sobie na nim solidną markę, dostarczając satysfakcji milionom klientów wokół całego globu. Jeśli nie chcemy marnotrawić pieniędzy, przed zakupem każdego sprzętu – czy będzie to drogi basen czy tanie sitko do niego – warto zdać sobie sprawę, że tylko sprawdzona przez wielu użytkowników firma daje gwarancję niezawodności produktu. INTEX i Bestway od lat testują produkowany przez siebie sprzęt, poświęcają pracę i fundusze na badania materiałowe i sprawdzanie funkcjonalności, po to, żeby dostarczyć swoim klientom akcesoria w najwyższej jakości, które ich nie zawiodą, nie popsują się przy pierwszym użyciu i będą użyteczne przez wiele sezonów. Takiej gwarancji nie dostarczy żaden producent „no name”, nawet jeśli jego wyrób będzie wydawał się z pozoru podobny.

Tanio i bezproblemowo

W przypadku zaś naszej oferty, jakość idzie na dodatek w parze z niską ceną – sitka do basenów, jakie mamy w asortymencie, są śmiesznie tanie, a jednak niezawodne. Dlatego właśnie nasz sklep współpracuje jedynie z najlepszymi światowymi partnerami. Ty zaś, kupując sprzęt u autoryzowanego ich przedstawiciela, zyskujesz nie tylko świetny produkt, ale także fachowe doradztwo i bezproblemowy serwis gwarancyjny.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pon. 7:30 - 17:30 wt.-pt. 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store