0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Stół do cymbergaja

Filtry

Air hockey – gra na dzisiejsze czasy

Nudzisz się w domu, pozbawiony ruchu i rozrywek, ciągle w tym samym towarzystwie? Mamy coś, co Cię rozrusza i dostarczy Tobie oraz Twoim bliskim porządną dawkę sportowych emocji: stół do air hockeya, nowoczesnej odmiany popularnej przed laty gry w cymbergaja.

To potrwa chwilę – wystarczy szybkie zamówienie w sklepie internetowym i po kilku dniach możesz mieć w domu stół do air hockeya. Jest to unowocześniona mutacja gry cymbergaj – dyscypliny o ponad stuletniej tradycji, w którą chętnie grywali w swoich szkolnych czasach nasi ojcowie i dziadkowie.

„Oldskulowa” rozrywka w unowocześnionym wydaniu

Klasyczny cymbergaj jest towarzyską grą zręcznościową – zespołową lub indywidualną – polegającą na odbijaniu monet, kapsli bądź guzików na płaskiej powierzchni, przy użyciu linijki albo grzebienia. Kilka znanych odmian cymbergaja różni się od siebie liczbą monet, polem do gry oraz jej szczegółowymi zasadami. Mecz cymbergaja można było rozegrać posługując się prowizorycznymi, ogólnodostępnymi rekwizytami – stąd zapewne popularność gry w dawnych szkołach. Dziś można już grać na specjalnych, „profesjonalnych” stołach, a nazwa cymbergaj została potocznie rozciągnięta na grę w ogólnych założeniach podobną, choć może, dzięki wprowadzonym usprawnieniom, bardziej emocjonującą – air hockey. Zasada wykonywania ruchów w cymbergaju oraz air hockeyu jest analogiczna i ta druga gra historycznie wywodzi się z pierwszej, swój sukces opierając na podobieństwie do kultowej poprzedniczki. Różnice polegają na szczegółowych regułach rozgrywki – w obu jednak przypadkach prostych i czytelnych. Uwaga! Air hockey to gra, która bardzo szybko wciąga, a nawet uzależnia graczy, bez względu na ich wiek!

Jaki sprzęt potrzebny jest do gry?

Air hockey także jest grą zręcznościową, przeznaczoną dla dwóch, czasem czterech graczy. Zasadami przypomina ona hokej na lodzie, stąd jej nazwa. A skąd słowo „air”? Otóż powierzchnia stołu, na którym się ją rozgrywa, ma specjalną perforację, przez którą przy pomocy mechanizmu „air flow” wydmuchiwane jest powietrze. Tworzy ono swoistą „poduszkę”, na której płaski krążek unosi się bez kontaktu ze stołem, co zapewnia mu fantastyczny ślizg, podobny do sunięcia krążka po tafli lodu. Gracze używają okrągłego narzędzia z uchwytem, zwanego „mallet” (z powodu jego kształtu, na mallet mówi się też czasem w Polsce „sombrero” albo „grzybek”). Pełni on funkcję rakietki, którą uderza się w krążek. Dzięki napowietrznemu ślizgowi, krążek porusza się bardzo szybko, gra wymaga więc refleksu i niezłej kondycji fizycznej.

Zasady rozgrywki

Szczegółowe zasady można ustalić między sobą, ale w ogólnym zarysie gra wygląda następująco: gracze stają po przeciwnych stronach stołu, podzielonego na dwie połowy i wyposażonego w dwie bramki, a ich celem jest posłanie krążka do bramki przeciwnika. Krążek można zatrzymywać i uderzać wyłącznie malletem (nie można go dotknąć np. ręką), nie można też kłaść się na stole. Krążka nie wolno blokować przykrywając go „grzybkiem” i można go uderzać tylko gdy znajduje się na naszej połowie pola. Malletu nie wolno ponadto oderwać od powierzchni boiska. Dozwolone jest robienie zwodów, skuteczne są strzały z odbicia o bandy. Gra kończy się, gdy jeden z zawodników osiągnie ustalony wcześniej limit punktów albo po upłynięciu określonego czasu trwania meczu.

Wybierz stół, który Ci odpowiada

Na rynku dostępne są różne stoły do air hockeya: większe i mniejsze, przystosowane do gry na świeżym powietrzu i przeznaczone do grania w domu. Do użytku domowego świetnie nadadzą się te mniejsze, łatwiejsze w transporcie i montażu. Istotna dla wygody i uczciwości gry jest stabilność stołu – rozgrywka wywołuje zwykle duże emocje, co skutkuje gwałtownymi nieraz ruchami graczy. Stół do air hockeya świetnie nadaje się na prezent dla dziecka, ale prawdopodobnie także dorośli chętnie będą z niego korzystali – to świetna okazja, by spędzić czas wspólnie z dzieciakami, a przy tym oderwać siebie i dzieci od telewizora, telefonu czy komputera. Gra może być też znakomitym urozmaiceniem spotkań towarzyskich. Przede wszystkim zaś air hockey – czy też cymbergaj – może stanowić doskonałą okazję, by rozruszać mięśnie, nie wychodząc z domu.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pon. 7:30 - 17:30 wt.-pt. 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - 2022 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income s.c.

Oprogramowanie KQS Store