0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON.: 7:30 - 17:30
WT. - PT.: 7:30 - 15:30
Wyślij wiadomość

Siatka do trampoliny

Filtry

Siatka do trampoliny

By nie ulec niepotrzebnemu wypadkowi, który zepsuje nam zabawę na trampolinie, lepiej zaopatrzyć ją w siatkę zabezpieczającą. Siatka do trampoliny może zostać umieszczona albo na samym jej skraju, na zewnętrznym stelażu, albo wewnątrz, na krawędzi samej maty, oddzielając ją od sprężyn, które naciągają membranę. Zewnętrzna siatka do trampoliny daje bardziej zaawansowanym użytkownikom więcej miejsca na zabawę, a więc swobodę i komfort, natomiast siatka wewnętrzna zwiększa bezpieczeństwo, przez co lepsza jest dla małych dzieci.

Siatka zewnetrzna do trampoliny 140cm 4,5ft Neo-sport
64,90 zł
Zewnętrzna siatka ochronna przeznaczona do trampoliny z 6 słupkami zabezpiecza przed upadkiem podczas skakania.
Siatka zewnętrzna do trampolin 183cm 6ft Neo-Sport
79,00 zł
Zewnętrzna siatka ochronna 183 cm przeznaczona do trampoliny z 6 słupkami zabezpiecza przed upadkiem podczas skakania.
Siatka zewnętrzna do trampolin 435cm 14ft Neo-Sport
139,00 zł
Siatka zabezpieczająca przeznaczona do trampoliny z 8 słupkami, mocowana po zewnętrznej stronie maty, chroniąca przed upadkiem podczas skakania.
Siatka zewnętrzna do trampolin 374cm 12ft Neo-Sport
129,99 zł
Zewnętrzna siatka ochronna przeznaczona do trampoliny z 8 słupkami zabezpiecza przed upadkiem podczas skakania.
Siatka zewnętrzna do trampoliny 404 cm 13FT Neo-Sport
139,99 zł
Zewnętrzna siatka ochronna przeznaczona do trampoliny z 8 słupkami zabezpiecza przed upadkiem podczas skakania.
Siatka zewnętrzna do trampoliny 404 cm 13FT Neo-Sport
139,00 zł
Zewnętrzna siatka ochronna przeznaczona do trampoliny z 6 słupkami zabezpiecza przed upadkiem podczas skakania.
Siatka zewnętrzna do trampoliny 312cm 10FT Neo-Sport
94,90 zł
Zewnętrzna siatka ochronna przeznaczona do trampoliny z 6 słupkami zabezpiecza przed upadkiem podczas skakania.
Siatka zewnętrzna do trampolin 312cm 10ft Neo-Sport
119,00 zł
Zewnętrzna siatka ochronna przeznaczona do trampoliny z 6 słupkami zabezpiecza przed upadkiem podczas skakania.

Siatka do trampoliny – jaką wybrać?

Trampolina dostarcza użytkownikom wiele radości, jednak tylko niektórzy z nich – i są to zazwyczaj zawodowi akrobaci – są w stanie przewidzieć skutki każdego skoku. By zatem nie ulec niepotrzebnemu wypadkowi, który zepsuje nam zabawę, lepiej zaopatrzyć się w trampolinę z siatką zabezpieczającą. A jeśli już mamy trampolinę bez niej – dokupić taką siatkę.

Skoki na trampolinie – zwłaszcza gdy korzysta z niej naraz więcej osób – mają to do siebie, że czasem nie da się wyliczyć, w którą stronę siły działające na osobę skaczącą wyrzucą ją w powietrze. Zwłaszcza dzieci, nie w pełni jeszcze koordynujące swoje ruchy, mogą mieć z tym trudności. Na trampolinie o większej powierzchni wprawdzie rzadziej ląduje się w okolicach obrzeży, ale też wyżej się skacze, a w locie nic już nie można poradzić na jego kierunek. Bywa, że użytkownik zostaje po prostu zrzucony z batutu – ponieważ jednak ten ostatni znajduje się na pewnej wysokości, a sam lot też może być całkiem wysoką parabolą, niewykluczony jest bolesny i potencjalnie groźny upadek. Warto więc za pomocą siatki ochronnej uniemożliwić wypadnięcie poza obręb maty. Siatka do trampoliny musi być wykonana z wytrzymałego materiału, by zatrzymać masę ludzkiego ciała w trakcie gwałtownego ruchu i powinna być zamykana na zamek błyskawiczny. Musi też być odpowiednio solidnie przymocowana do konstrukcji trampoliny. Można zaś to zrobić zasadniczo na dwa sposoby.

Siatka zewnętrzna czy wewnętrzna?

Siatka do trampoliny może zostać umieszczona albo na samym jej skraju, na zewnętrznym stelażu, albo na krawędzi maty, oddzielając ją od sprężyn, które naciągają membranę. Siatka zewnętrzna otacza również sprężyny, co daje większą przestrzeń do zabawy, ale powoduje ryzyko, że podczas któregoś skoku stopa wpadnie pomiędzy nie, co może być powodem urazów. Także gdy sprężyny są osłonięte za pomocą specjalnego kołnierza, ta część trampoliny jest, w przeciwieństwie do elastycznej maty, twarda w kontakcie i skok na nią też nie należy do przyjemności, podobnie jak uderzenie w element konstrukcyjny. Siatka wewnętrzna natomiast łączy się bezpośrednio z matą, więc nie ma zagrożenia, że wyląduje się na twardej powierzchni. Jej niedogodnością jest to, że taka siatka do trampoliny ogranicza przestrzeń skoków; znajdując się tuż przy batucie sprawia, że trzeba skakać bliżej jego środka, by o nią nie zahaczyć, co bywa kłopotliwe zwłaszcza dla większych osób. Nie trzeba tego jednak postrzegać koniecznie jako wady – skakanie pośrodku maty jest bardziej wskazane, zwłaszcza dla mniejszych dzieci. Dla nich też wręcz zaletą może być możliwość złapania się siatki dla utrzymania w czasie zabawy równowagi na chwiejnym podłożu – wewnętrzna siatka do trampoliny zwiększa zatem bezpieczeństwo maluchów.

Jaka siatka dla kogo?

Różnice pomiędzy typami siatki są więc wyborem między bezpieczeństwem a swobodą i wygodą zabawy na trampolinie. Siatka zewnętrzna do trampoliny jest bardziej komfortowa dla starszych i sprawniejszych jej użytkowników, którzy mogą chcieć się pokusić o wykonywanie trudniejszych ewolucji w powietrzu, podczas których przydaje się jak najpełniejsza swoboda ruchu. Wybór optymalnej opcji powinien więc zależeć głównie od wieku i sprawności ruchowej tych, którzy będą z niej korzystać: starsi będą wiedzieli, jak unikać potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, młodszych lepiej zabezpieczyć przed nimi dodatkowo. Siatka zewnętrzna będzie zatem odpowiednia dla osób w wieku powyżej 4 lat, wewnętrzna – dla dzieci od 2 do 4 lat (młodszych nie powinno w ogóle wpuszczać się na trampolinę, to dla nich zbyt niebezpieczne). Oczywiście, zabawa małych dzieci na trampolinie z siatką zewnętrzną też jest możliwa, ale powinna się odbywać pod ścisłą kontrolą rodziców – najlepiej gdyby opiekun znajdował się razem z dzieckiem na batucie.

Jak dobrać siatkę do trampoliny?

Wysokość siatki ochronnej powinna być dopasowana do średnicy trampoliny, bo im większy batut, tym wyżej można na nim podskoczyć. Odpowiednią wysokość i naprężenie siatki zapewniają słupki boczne. Jest to rodzaj rurek zbudowanych z wytrzymałych, nierdzewnych materiałów, niewrażliwych na działanie czynników atmosferycznych. By dopasować siatkę do trampoliny, należy znać średnicę lub obwód trampoliny oraz liczbę słupków. Ta zaś odpowiada liczbie nóg podstawy trampoliny – jeśli ma ona 3 podwójne nogi, to potrzebne będzie 6 słupków, dla 4 podwójnych nóg odpowiednie będzie 8 słupków, zaś dla 6 takich nóg – 12 słupków. Przy doborze siatki warto też pamiętać, by była zaopatrzona w mocny zamek błyskawiczny. Najlepiej zaś, by była zamykana na dwa sposoby, np. zamek błyskawiczny plus rzepy albo zatrzaski.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pon. 7:30 - 17:30 wt.-pt. 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store