Wyszukaj Użytkownik

Subskrypcja

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

Wpisz swój adres e-mail!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

Sklep z basenami

Twój dostawca letniej rozrywki!

Baseny ogrodowe to nasza specjalność! Sklep internetowy dmuchane.pl istnieje na rynku od 2006r. Jako pierwsi wprowadziliśmy do sprzedaży kompletne zestawy basenowe, w których oferujemy specjalnie dobrane akcesoria do konkretnego modelu basenu. W naszej ofercie znajduje się ponad 800 artykułów marek Intex oraz Bestway, co daje największy wybór basenów i artykułów dmuchanych w Polsce!

Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty i gwarantujemy szybką dostawę kurierską w każde miejsce w kraju lub odbiór osobisty w Gdyni. Kupując u nas swój basen ogrodowy lub materac masz pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji. Jeśli prowadzisz własną działalność handlową, zapraszamy do współpracy i zakupów hurtowych.

Zaufane opinie
Połączenie szyfrowane SSL

Aktualności

Pierwszy poniedziałek wakacji, czyli co zrobić, by domowe wakacje były bezpieczne.

01-07-2013

Bezpieczne wakacje!

Nareszcie są! Upragnione i skąpane słońcem wakacje. Nasze ogrody zaczynaja tętnić życiem – pełno w nich radosnych pokrzykiwań dzieci, jak również odpoczywających na leżakach dorosłych. Czas urlopu zaczął się na dobre, więc szalonych pomysłów na udany wypoczynek z pewnościa nie zabraknie w żadnej rodzinie. Podczas gdy rodzice, leżąc na nienagannie przystrzyżonej trawie, chwytają pierwsze upalne promienie słońca, ich pociechy, z wrodzoną sobie przebojowością, szaleją w basenie. Nie jest łatwo upilonować tak rozbrykane dzieci, dlatego podajemy Ci kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej zapanujesz nad ich bezpieczeństwem.

Przede wszystkim ZAPOBIEGAJ!

Łatwiej zapobiegać, niż leczyć i naprawiać. Wyjdź na chwilę na swój ogródek i spróbuj na niego spojrzeć oczami dziecka – bo właśnie wtedy zobaczysz całą masę pomysłów, na jakie może wpaść Twoja pociecha, kiedy bawi się sama lub z kolegami. Basen stoi nieosłonięty? Ułamek sekundy zajmie małym geniuszom wymyślenie zawodów plastikowych statków w basenie, co na pewno sprawi im masę frajdy. Bądź czujny! Dziecko, które przechyla się przez kołnierz basenu, może nieopatrznie wpaść do wody! Dlatego, jeśli nie życzysz sobie, by Twoje pociechy korzystały z basenu, kiedy nie jesteś w ich pobliżu, lepiej go przykryj specjalną pokrywą, która zabezpieczy przed niekontrolowanym kontaktem z wodą.

Twoje dziecko uważa, że nic złego się nie stanie, jeśli wejdzie samo do głębszej wody? Mimo że uważasz to za szczyt szaleństwa, z pewnością ułatwi mu to przełożona przez ścianę basenu drabinka. Na pewno nie powinno się jej zostawić w taki sposób! Lepszym rozwiązaniem jest wstawienie jej do środka zbiornika – dzięki temu, jeśli nawet nieposłuszny maluch wejdzie lub wpadnie do basenu, łatwiej będzie mu z niego się wydostać, chwytając się rączkami o szczeble drabinki.

Kiedy jest naprawdę gorąco i wizja pluskania w wodzie wydaje się o wiele przyjemniejsza niż zabawa w berka, warto pomyśleć o specjalnym, małym baseniku, w którym dziecko będzie mogło się bezpiecznie bawić samo. Dmuchane brodziki i baseny są płytsze, dzięki czemu rodzice będą mogli bez obaw pozwolić na samodzielną zabawę, a pociechy nie będzie aż tak mocno kusić błyszcząca w słońcu woda w dużym i głębokim rodzinnym basenie.

Kiedy wspólnie pływacie w basenie ogrodowym, warto założyć dzieciom rękawki albo kamizelkę do pływania, ponieważ swawola młodych może nas zaskoczyć i nie zdążymy zareagować. Dmuchane kółko też nie zaszkodzi, a nawet sprawi wiele radości dzieciom, kiedy będą mogły na nim popływać jak na materacu.

Nawet najlepsze zabezpieczenia i przydatne gadżety takie jak alarm basenowy, mogą nie pomóc, kiedy zabraknie rozmowy z dzieckiem. Pamiętaj, że choć dziecięca wyobraźnia jest wyjątkowo bujna i bogata, to logiki trudno się w niej dopatrzeć. Dziecko samo z siebie nie przewidzi grożących mu wydarzeń, dlatego uświadamiaj pociechę, bo wiedza to pierwszy krok, by zapobiec wypadkowi.

Bezpieczne wakacje!