Wyszukaj Użytkownik
Zadzwoń i zamów: (58) 746 37 97

Subskrypcja

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

Wpisz swój adres e-mail!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

Polecany produkt:

Lodówka turystyczna Berdsen Icemax 27 litrów tryb ECO
215,00 zł
199,00 zł
Sklep z basenami

Twój dostawca letniej rozrywki!

Baseny ogrodowe to nasza specjalność! Sklep internetowy dmuchane.pl istnieje na rynku od 2006r. Jako pierwsi wprowadziliśmy do sprzedaży kompletne zestawy basenowe, w których oferujemy specjalnie dobrane akcesoria do konkretnego modelu basenu. W naszej ofercie znajduje się ponad 800 artykułów marek Intex i Bestway, szczególnie polecamy Baseny Intex oraz Baseny Bestway, co daje największy wybór basenów i artykułów dmuchanych w Polsce!

Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty i gwarantujemy szybką dostawę kurierską w każde miejsce w kraju lub odbiór osobisty w Gdyni. Kupując u nas swój basen ogrodowy lub materac masz pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji. Jeśli prowadzisz własną działalność handlową, zapraszamy do współpracy i zakupów hurtowych.

Zaufane opinie
Połączenie szyfrowane SSL

Aktualności

Trampolina z siatką wewnętrzną czy zewnętrzną?

04-04-2016

Płatność kartą

Trampolina z siatką wewnętrzną czy zewnętrzną?

Bardzo często pytacie nas, czy lepiej wybrać trampolinę z siatką wewnętrzną, czy zewnętrzną. Wiedząc, że przy wyborze prezentu dla dziecka wielu naszych klientów nurtuje ten dylemat, wychodzimy Wam naprzeciw – poniżej znajdziecie informacje, które rozwieją Wasze wątpliwości i pozwolą dokonac odpowiedniego wyboru.

Siatka gwarantem bezpieczeństwa

Jako rodzice stawiacie na pierwszym miejscu bezpieczeństwo dziecka, to oczywiste. Zabawa na trampolinie ogrodowej to przede wszystkim wykonywanie akrobacji i energiczna, żywiołowa zabawa, dlatego producent zaprojektował je specjalnie z myślą o zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Poza specjalną, wzmocnioną konstrukcją i wykonaniu zgodnemu z wymagającymi normami Unii Europejskiej, zadanie zapewnienia skoczkowi bezpiecznej rozrywki spoczywa na barkach siatki zabezpieczającej, w którą wyposażona jest trampolina ogrodowa.

Wybierając trampoliny ogrodowe, trzeba uwzględnić właśnie to kryterium. Trampoliny bez siatki to już wyższa szkoła jazdy – są przeznaczone dla starszych i bardziej doświadczonych wielbicieli podniebnych akrobacji.

Siatka wewnętrzna czy zewnętrzna?

Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że młodsze dziecko wymaga dużo więcej uwagi i rodzicielskiej troski o jego bezpieczeństwo. Producenci naszych trampolin do ogrodu również zdają sobie sprawę z tego ważnego faktu, dlatego dla maluchów w wieku ok. 2-4 lat przygotowali odpowiednią wersję trampoliny.

W tym miejscu dotykamy sedna przedstawionego we wstępie problemu: czym tak naprawdę różni się trampolina z siatką wewnętrzną od tej z siatką zewnętrzną? Przecież na pierwszy rzut oka nie widać, żeby w zasadzie niewielkie przesunięcie siatki na trampolinach ogrodowych miało jakiś wpływ na bezpieczenstwo czy komfort zabawy.

A jednak ma, i to dość duży.

Tym, co trzeba wziąć pod uwagę rozważając dylemat pod tytułem "trampolina z siatką czy bez siatki", jest wiek dziecka. I to jest rzecz najbardziej istotna. Trampoliny ogrodowe z siatką wewnętrzną zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach w wieku 2-4 lat.

Dziecko w wieku 2-4 lat

Jak już wspomnieliśmy, dziecko w tym wieku wymaga szczególnej uwagi i dbania o jego bezpieczeństwo. Tę rolę doskonale spełnia wewnętrzne zamocowanie siatki zabezpieczającej na konstrukcji trampoliny ogrodowej. Maluch, podczas swoich niesfornych podskoków na trampolinie, otoczony jest siatką ograniczającą przestrzeń, na której wykonuje swoje ruchy. Dzięki temu, że siatka znajduje się bliżej dziecka, w naturalny sposób będzie ono bawić się spokojnie i zachowawczo. Młody skoczek ograniczy manewry do centralnej części batuty, a wewnętrzne i bliskie położenie siatki zabezpieczającej sprawi, że będzie się kontrolował.

Dzieci powyżej 4 lat

Dziecku w wieku powyżej 4 lat najlepiej sprezentować trampolinę ogrodową z siatką zewnętrzną. Dlaczego? Ten model trampoliny dysponuje większą niż poprzedni przestrzenią do zabawy. Siatka zewnętrzna jest bardziej oddalona od skoczka, dzięki czemu ma on dyspozycji dużo więcej miejsca niż jego młodszy kolega. Siatka wewnętrzna ograniczałaby jego ruchy i swobodę, co zmniejszały przyjemność i satysfakcję z zabawy.

Jeżli Twoje dziecko ma więcej niż 4 lata, najwięcej frajdy sprawisz mu trampoliną Neo-Sport z siatką zewnętrzną.