Wyszukaj Użytkownik

Subskrypcja

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

Wpisz swój adres e-mail!

Sklep z basenami

Twój dostawca letniej rozrywki!

Baseny ogrodowe to nasza specjalność! Sklep internetowy dmuchane.pl istnieje na rynku od 2006r. Jako pierwsi wprowadziliśmy do sprzedaży kompletne zestawy basenowe, w których oferujemy specjalnie dobrane akcesoria do konkretnego modelu basenu. W naszej ofercie znajduje się ponad 800 artykułów marek Intex oraz Bestway, co daje największy wybór basenów i artykułów dmuchanych w Polsce!

Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty i gwarantujemy szybką dostawę kurierską w każde miejsce w kraju lub odbiór osobisty w Gdyni. Kupując u nas swój basen ogrodowy lub materac masz pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji. Jeśli prowadzisz własną działalność handlową, zapraszamy do współpracy i zakupów hurtowych.

Zaufane opinie
Połączenie szyfrowane SSL

Aktualności

Jak i gdzie rozstawić basen?

05-05-2016

Jak ustawić basen w ogrodzie

1. Równy teren

Idealnie równy teren to podstawa. Miejsce, w którym postawisz swój basen, musi być w 100% wypoziomowane - nie ma mowy o postawieniu go na pagórkowatej powierzchni, spadku terenu i innych nierównościach.

To najważniejsza rzecz, o której powinieneś pomyśleć przy wybieraniu, gdzie rozstawić basen ogrodowy. Nie śpiesz się – co prawda rozpakowanie, montaż, a potem zajmowanie się poziomem powierzchni pod basen oddala moment rozpoczęcia relaksu, ale zdecydowanie się opłaca.

"Ok, ale czym może grozić rozstawienie basenu na lekko nierównym terenie?" - zapewne zadałeś sobie w myślach to pytanie. Otóż niezależnie od tego, czy posiadasz basen rozporowy, czy stelażowy, może być naprawdę niewesoło:

  • basen stelażowy: postawiony na nierównej powierzchni ulegnie uszkodzeniu, ponieważ metalowa konstrukcja stelaża pognie się pod ciężarem basenu;
  • basen rozporowy: tutaj, ze względu na inną budowę basenu, jest trochę inaczej - rozporowy basen rozstawiony na pochyłym podłożu po prostu będzie się nierównomiernie napełniał: przykładowo, w jednym końcu basenu lustro wody może być 20-30 cm wyższe niż po drugiej stronie.

2. Miejsce w ogrodzie

Następnie pojawia się pytanie: w którym miejscu postawić ogrodowy basen? Szukając na nie odpowiedzi, weź pod uwagę trzy elementy.

Po pierwsze – słońce. Raz, że odpowiednio nasłonecznione miejsce oznacza szybko nagrzewającą się wodę w basenie, a dwa, to po prostu przyjemniejsza rozrywka. W końcu możesz relaksować się w basenie i jednocześnie się opalać.

Po drugie – drzewa. Jeżeli użytkownicy rozstawiają baseny ogrodowe pod drzewami czy blisko nich, to nie powinni później dziwić się, że woda szybko ulega zanieczyszczeniu – wpadają do niej liście, fragmenty gałęzi i inne niepożądane rzeczy.

Po trzecie – bezpieczeństwo. W żadnym wypadku nie należy rozstawiać basenu pod przewodami elektrycznymi, blisko słupów, skrzynek elektrycznych i innych źródeł prądu - nie musimy nawet wyjaśniać, dlaczego...

Poza tym dobrze by było, gdyby basen stał w zasięgu węża ogrodowego – dzięki temu wygodniej będzie Ci napełnić go wodą.

Gdzie ustawić basen

3. Grunt pod basenem

I ostatnia rzecz – oczyszczenie i przygotowanie miejsca, na kórym postawisz swój basen ogrodowy.

Uprzątnij teren pod basen ze wszelkich kamieni, gałęzi i innych rzeczy. Świetnym pomysłem będzie też oddzielenie basenu ogrodowego od podłoża za pomocą specjalnej maty ochronnej, która zapobiegnie przetarciom i uszkodzeniom dna basenu.

Weź też pod uwagę, że grunt pod basenem powinien być na tyle twardy, żeby wytrzymać ciężar wody (a basen wypełniony wodą waży naprawdę dużo!). Największe baseny mocuje się czasem na specjalnym, utwardzonym terenie, na przykład na betonowej wylewce lub płytach.

I gotowe. Teraz możesz zająć się tylko rozstawieniem basenu!

Zapisz